Folytatódik a HP-nál a nagy szervezeti átalakítás. Ennek keretében a WebOS kiemelt szerepet kap a személyi számítógépekért felelős üzletágon belül.
Alaposan átalakítja a pc-k, táblagépek és okostelefonok fejlesztésével és gyártásával foglalkozó PSG üzletágát a Hewlett-Packard. A változások lényege, hogy a Palm-akvizícióval a nagyvállalathoz került webOS mobil operációs rendszert minél szélesebb körben tudják elterjeszteni, ami egyúttal azt is jelenti, hogy fellazulnak az eddigi szoros szálak a Microsofttal. A windowsos jelenlét a HP-gépeken mindenképpen veszíteni fog jelentőségéből.

A változás szerves részét képezi a tavaly novemberben érkező új vezető, Leo Apotheker stratégiai irányváltásának. Az elnök-vezérigazgató alig néhány hete már több vezető pozíciót megszűntetett, illetve személycseréket és reorganizációt hajtott végre a vállalat felső vezetésében. Ennek célja, többek között a vállalaton belüli falak lebontása volt - legalábbis a hivatalos magyarázat szerint.

Önálló hatáskör Most azonban falakat húznak fel, hiszen a PSG divízión belül egy új területet hoznak létre. A termékfejlesztésért és innovációért Jon Rubinstein, a Palm egykori első ember felel, míg Stephen DeWitt alelnök egy újonnan alakított egység irányítását kapja feladatul. Ez utóbbi részleg kizárólag a webOS operációs rendszer fejlesztésén és elterjesztésén dolgozik majd. Mindkét vezető a PSG üzletágért felelős Todd Bradleynek tartozik jelentési kötelezettséggel.

Az átszervezés céja, hogy a webOS operációs rendszer minél komolyabb jelenlétet harcoljon ki magának mind vállalaton belül, mind a különböző eszközök teljes piacát tekintve. Az irány egyébként régóta tudható, hiszen az elnök-vezérigazgató még februárban nyilatkozott úgy, hogy a HP gépein (beleértve a pc-ket és a nyomtatókat is) az év végéig megjelenik majd a webOS. Azaz az eddig Windowszal szállított számítógépeknél felbukkan egy új szereplő, amely immár a HP saját gyermeke.

Komoly tisztogatás a HP-vezérkarban
WebOS kerül minden HP számítógépre

Terjesztik az igét A webOS szempontjából legfontosabb terep egyértelműen a táblagépek és az okostelefonok piaca. Itt már megkezdődött a Palm rendszerének terjesztése, hiszen ebben a hónapban startolt el a TouchPad, a HP saját tabletje. A saját márkás készülékek mellett azonban a HP-nál feltett szándék a rendszer licencelése is.

Ezzel kapcsolatban pár napja szivárogtak ki olyan információk, miszerint a Samsunggal már nagyon komoly tárgyalások zajlanak az operációs rendszer átvételéről. Ha sikerülne-e a HP-nak több ilyen jelentős gyártóval megállapodnia, akkor a webOS széles körű elterjedését nehezen tudják majd megállítani még olyan nagypályás vetélytársak is, mint például az Apple vagy az Android rendszer mögött álló Google.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.