A HP bejelentette, hogy megállapodtak a Vertica Systems megvásárlásáról: a magántulajdonú cég olyan szoftvert fejleszt, amelynek segítségével a vállalati adatbázisokban tárolt adatok elemezhetőek.
Az akvizíció pénzügyi részleteit nem hozták nyilvánosságra, ám ennél jóval fontosabbnak tartják az első elemzői reakciók azt, hogyan pörgeti fel ez a lépés az üzleti analitikai piacot. A nagy versenytárs IBM ugyanis nemrég vásárolta fel a hasonló szegmensben működő Netezzát, így a HP mostani bevásárlásával a két rivális minden bizonnyal rágyúr a területre, hogy megszerezze az elsőséget.

Jó ajánlólevéllel
A Vertica neve a nagyközönség számára még nem feltétlenül mondhat sokat, ám a vállalat kifejezetten ígéretesen indult. Az eddig kockázati befektetők által támogatott cég többek között értékesítési előrejelzésre, hálózati teljesítmény-analízisre, piacelemzésre szakosodott üzleti alkalmazásokat fejlesztett. Két év alatt háromszáz nagyvállalat ilyen irányú beszállítója lett, Vertica megoldások segítik többek között a Groupon vagy a Comcast működését is.

A HP a felvásárlkásról szóló bejelentésben kitér arra, hogy a mostani lépéssel a vállalati adatokkal kapcsolatos újabb problémára nyújt megoldást az eddigi adatközponti, vállalati rendszerei mellett. "Manapság, ebben a kifejezetten kompetitív környezetben az ügyfeleknek képesnek kell lennie arra, hogy kezelni tudja a folyamatosan növekvő mennyiségű adatot és információt, mégpedig rugalmas és dinamikus architektúrák segítségével" - magyarázza Shane Robinson, a HP stratégiai és technológiai vezetője a közleményben.

Idén nem tudunk betelni az üzleti elemzésekkel
Közösségi analitika: szükség volna rá...
Az informatika a 21. század olaja

Négy C A Vertica adatbázison belüli analitikai platformját a vállalat a "négy C" névvel is ellátta az oszloptárolás, klaszterezés, tömörítés és folyamatos teljesítmény angol megfelelőinek kezdőbetűiből (column storage, clustering, compression, continuous performance). Christopher Lynch, a Vertica ügyvezetőjének elmondása szerint azért döntöttek a HP-hoz való csatlakozás mellett, mert így a nagyvállalat globális értékesítési csatornái segítségével kiterjeszthetik ügyfélkörüket, ráadásul megoldásaikat csatolhatják a HP meglévő vállalati adatközponti ajánlataihoz is.

A HP részéről az akvizíció egyértelmű válasz az IBM tavalyi hasonló akciójára: a nagy versenytárs 1,7 milliárd dollárért vásárolta fel a Netezzát, amely specializált hardverekkel összekapcsolt analitikai szoftvereket kínál. Az elemzők a Vertica eddigi üzleteivel kapcsolatban is leginkább a Netezza nevét hozták elő első számú versenytársként, így a harc folytatódik tovább, viszont mindkét vég esetében erősebb hátországgal.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.