Bár gyakorlatilag mindenki kész tényként kezelte a közösségi vásárlás legnagyobbjának beolvasztását, a Groupon úgy döntött, hogy a felajánlott hatalmas összeg ellenére is független marad.
A legújabb webkettes divat, a közösségi vásárlás az internetes "nagyhatalmak" egyikét sem hagyta hidegen. A Groupon, mint az új trend zászlóvivője először a Yahoo célkeresztjébe került, ám az 1,7 milliárd dolláros ajánlatra gyorsan nemleges válasz érkezett. A jóval tőkeerősebb és rámenősebb Google viszont egyre csak srófolta felfelé az árat, így a szakértők egytől egyig biztosra vették, hogy az üzlet létrejön.

Nem leszek sohasem a játékszered
A Google legelső ajánlata 2,5 milliárd dollárról szólt, és már akkor sikerült "belső informátorokra" hivatkozva mindenhol kész tényként tálalni a Groupon beolvasztását. Bár a Yahoo ajánlata után még az volt az indok, hogy a Groupon minimum hárommilliárdosra taksálná saját magát, mindenki úgy vélte, a Google ostromának nem lehet sokáig ellenállni, és az ajánlott summa is közel áll a vevő elképzeléseihez.

Ehhez képest december legelső napján már arról írtak a legfontosabb források (köztük olyan nevek, mint a The New York Times), hogy a keresőóriás gyakorlatilag mindent bevetve frontális támadást indított, és a megajánlott összeg dupláját is hajlandó lenne kifizetni a Grouponért. Az AllThingsDigital pedig lezárt ügyletként tálalta a bevásárlást, és egyenesen hatmilliárdos árat emlegetett.

Korábbi írásaink a Groupon körüli találgatásokról:
A Google beszáll a közösségi vásárlásba?
Története legnagyobb felvásárlása előtt a Google

Van még feljebb Ehhez képest mindenkit meglepett a Groupon döntése: a vállalat nemet mondott a hatmilliárdra, és továbbra is függetlenként szeretné folytatni a gyümölcsözőnek ígérkező üzletág kiaknázását. Most persze minden szakértő azon gondolkodik, van-e egy még nagyobb vevő a háttérben, bár a piacot ismerve keveseknek állhat rendelkezésére ekkora tőke egy hasonló ajánlathoz, így pedig egyetlen magyarázat marad: a közösségi vásárlásban a trend legfontosabb szereplője még a mostaninál is nagyobb potenciált (és sokkal több bevételt) lát a közeljövőben.

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.