A Google "internetes tévéjét" most a Sony öntötte formába: négyféle méretben kapható HD-s tévékre került a tévét, webet, androidos alkalmazásokat és Chrome böngészőt integráló szoftver.
Jó ideje vár a váráslóközönség nyitottabb fele arra, mikor készülnek el azok a hardverek, amelyeken összefolyik a tévé az internettel, a multimédia a játékkal. New Yorkban mutatták be azt a négy Sony tévét, amelyen már a Google "mindentudó" keretrendszere működik.


Tömött pénztárca javallott 24, 32, 40 és 46 hüvelykes képátmérőjű modellekről van szó, amelyeken a káva mentén megvilágított LED technológiás képernyő található. A 24 hüvelykesen kívül minden készülék 1080p HD felbontású. Mind a négy tévén négy USB csatlakozó segít a külső perifériák kezelésében, a négy HDMI bemenet pedig külső médiaeszközök csatolásában segít, Wi-Fi moduljukkal a vezeték nélküi hálózatokhoz kapcsolódhatnak.

A készülékekhez egy első látásra kifejezetten összetett távirányító tartozik: olyan, mintha egy PlayStation 3 kontrollert összeeresztettek volna egy QWERTY billentyűzettel, és egy professzionális hifi távvezérlőjével. A Sony szerint nem véletlen az összehasonlítás, hiszen valóban a PS3 kontrollerének formavilága inspirálta a távirányítót.

Természetesen a készülékek nem a hagyományos tévék árszintjén startolnak: a 24 hüvelykes modell 599 dollárért (körülbelül 117 ezer forintért), míg a legnagyobb versenyző 1399 dolláros áron, tehát közel 275 ezer forintnak megfelelő összegért vihető haza.

Mindentudó TV, hódító Android: Google I/O beszámoló
Őszi újdonságokat mutatott be az Apple
A Cisco is a nappalikba költözne

Multi-multimédia Természetesen a készülékek fő vonzereje a Google új szoftvere, amely a hagyományos tévénézés mellett megannyi egyéb funkciót kínál. Az internetes képességek között a hagyományos (Chrome alapú) böngészés és a Google keresés mellett külön alkalmazást kapott a YouTube, a Twitter, a Pandora, a Netflix és a Hulu, és emellett az androidos alkalmazásokat is támogatja a rendszer.

A készülékek hivatalosan október 16-tól rendelhetőek meg a Sony (amerikai) weboldaláról vagy a tengerentúli Best Buy áruházláncban. Arról egyelőre nincs információ, mikor lépnek ki a készülékek az Egyesült Államokból, arról pedig végképp nem tudni semmit, Magyarországra mikor érkezhetnek az első (hivatalosan forgalmazott) modellek.

Eladó az óriási genetikai adatbázis, kérdés, ki lesz a vevő és mit kezd vele

A nálunk is ismert 23andMe csődjét követően a tudósok remélik, hogy az új tulajdonos is hozzáférést biztosít nekik a 15 millió korábbi ügyfél genetikai adataihoz. Mások inkább amiatt aggódnak, hogy ki mindenki érdeklődhet még az értékes adatkészlet iránt.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.