Az internetes óriásvállalat negyedéves pénzügyi eredményei mellett mindenki a régi-új vezérigazgató, Larry Page terveire kíváncsi. Sokan várják a korábbi vállalati kultúra felélesztését és a Facebook menetelésének megállítását.
A Google magyar idő szerint a késő esti órákban teszi közzé idei első pénzügyi negyedévének eredményeit. Az elemzők 6,3 milliárd dolláros bevételre, vagyis az előző év megfelelő időszakához képest 25 százalékos növekedésre számítanak, ráadásul a Google az előző nyolc negyedév során hét alkalommal teljesített jobban a piac várakozásainál. A bejelentést mégis a régi-új vezérigazgató, Larry Page személye teszi különösen érdekessé, aki a Google vállalati működésének megújítására készül.

Page a Google 1998-as megalapításától kezdve 2001 áprilisáig másodmagával vezette a céget. Helyét a Novell éléről érkező Eric Schmidt vette át, a Google pedig a következő tíz év alatt fejlődött internetes óriásvállalattá és a keresőpiac legnagyobb szereplőjévé: az előző évet már 29 milliárd dolláros értékesítési bevétellel zárta. A Google azonban sokak szerint a növekedés ütemével arányosan veszített megújulási képességéből. A látványos fiaskók, például a Buzz (Zümm) kudarca mellett ott vannak az Androidhoz hasonló sikertörténetek is, ám ezek egytől egyig a keresőbizniszhez kapcsolódva termelnek bevételeket, vagyis a Google a változatos termékportfólió ellenére sem áll több lábon.

Vissza a jövőbe Valószínű, hogy ezt a Google alapítói is hasonlóképpen látják, mivel Larry Page árprilis elejétől ismét átvette Schmidtől a vezérigazgatói teendőket. (Az alapító- és tulajdonostárs Sergey Brin továbbra is a fejlesztésekért felel.) Az új vezetőtől mindenki azt várja, hogy új lendületet ad a Google innovációs tevékenységének, és megnyírbálja a növekedéssel arányosan felhízlalt vállalati bürokráciát, részben visszahozva a jó pár évvel ezelőtti előtti vállalati kultúrát.

A befektetők ugyanakkor aggódnak is amiatt, hogy Page mennyire lesz képes igazodni a vezérigazgatói feladatok napi rutinjához: a 2001-ben még csak 200 fős vállalatnak ma már 24 ezer alkalmazottja van világszerte. A bennfentesek szerint Schmidt az elmúlt évtizedben Larry Page mentoraként is működött, üzletembert faragva az egykori ötletgazdából, a Google részvényei mégis 8 százalékponttal alacsonyabban állnak, mint a személycsere januári bejelentése előtt.

Kell egy ötlet Az új vezérigazgató kritikus időszakban veszi át a Google irányítását. A keresőpiacon a Bing már komoly versenytárs, a Facebook vagy a GroupOn pedig tarol a közösségi szolgáltatások területén, ahol a Google-nek egyelőre nem termett sok babér. A vállalat befektetőit a szabályozó hatóságok egyre szigorúbb fellépése is aggaszthatja, nem beszélve a Google fagyos viszonyáról a hatalmas online piacot jelentő Kínával.

Itt a +1, avagy így lájkoljunk Google-módra
Tippek az Android felturbózására

A Wall Streeten ezzel szemben amiatt idegeskednek, hogy Larry Page a hosszú távú befektetések híve - ez valóban alacsonyabb fokozatba kapcsolhatja a Google pénzszivattyúját, ám annak is elejét veheti, hogy a cég beleragadjon a kátyúba. Page ma esti fellépésétől a legtöbben azt várják, hogy választ kapnak a Google rövid távú elképzeléseivel kapcsolatos kérdésekre, elsősorban a vállalat közösségimédia-stratégiáját illetően. A Google első negyedévének pénzügyi eredményeiről és az új vezérigazgató terveiről a Bitport is beszámol.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.