A Bloomberg értesülései szerint az amerikai Verizon 130 milliárd dollárért szerezné meg a Vodafone üzletrészét másfél évtizede alapított vegyesvállalatukban, a Verizon Wirelessben.
Bár kilenc évvel ezelőtt majdnem létrejött egy hasonló üzlet, a Reuters idén tavasszal számolt be róla, hogy a Verizon Communications 100 százalékos tulajdonrészt vásárolna a Vodafone-nal közösen 2000-ben létrehozott vegyesvállalatában, a legnagyobb nyereséggel működő amerikai mobilszolgáltatóban, a Verizon Wirelessben. A hírügynökség 100 milliárd dollár körüli ajánlatról beszélt, ami az elemzők nagy részének véleménye alapján jócskán elmaradt a Vodafone 45 százalékos üzletrészének valós értékétől. A félbeszakadt tárgyalások újrakezdésének híre elsőként a Wall Street Journal csütörtöki cikkében jelent meg, a Bloomberg pedig meg nem nevezett forrásaira hivatkozva már 130 milliárdos vételárról beszél.

Kedvező ajánlat  Ennek felét készpénzben, felét részvényekben teljesítené a Verizon, és az üzleti lap szerint már a szükséges 60 milliárd dolláros bankkölcsön összekalapozásán dolgozik, és a megállapodás részeként a Verizon állítólag visszaadná a Vodafone Italiában szerzett 23 százalékos tulajdonát. A szeptember első munkanapjára várt bejelentés az új évezred legnagyobb volumenű üzlete lenne a Vodafone és a Mannesmann 13 évvel ezelőtti, 150 milliárd eurós (akkor nagyjából 180 milliárd dolláros) fúzióját követően.





A Bloomberg által citált vételárat figyelembe véve a tranzakció létrejötte mellett szól Gerard Kleisterlee, a Vodafone elnökének viszonylag friss nyilatkozata, amely szerint komolyan megfontolnának minden felvásárlási ajánlatot, amely a fennálló állapotokhoz képest pluszt jelent a befektetőknek. A lapértesülés nyomán a távközlési óriás részvényeinek árfolyama azonnal rakétázni kezdett, 11 éve nem látott magasságba emelkedve.

Terjeszkedhet a Vodafone  A beszámoló kiemeli, hogy a Wireless a Verizon összes tavalyi bevételének kétharmadát szállította, ezért közvetve minden területen, így az optikai hálózatok fejlesztésében is kulcsfontosságú. A megegyezésn nagy jelentőséggel bírna a vegyesvállalatokból szabadulni igyekvő Vodafone konvergencia-stratégiájának szempontjából is, forrásokat biztosítva a jövőbeni felvásárlásokhoz. A vállalat legutóbb júniusban közölte, hogy 7,7 milliárd euróért (körülbelül 10 milliárd dollárért) felvásárolja Németország legnagyobb kábelszolgáltatóját, a Kabel Deutschlandot.

Mobilszolgáltatást indít a MOL
A cseheknél is erőltetik a negyedik telkót
 

A vámtárgyalások miatt csúszhat az amerikai cégek EU-s büntetése

Az Európai Bizottságnak elvileg a héten kellett volna bejelentenie a Meta és az Apple ellen tavaly indított vizsgálatok eredményét, ám sajtóértesülések szerint Brüsszel az USA-val folytatott kereskedelmi tárgyalások miatt jegeli az ügyeket.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.