2011 harmadik negyedévében továbbra is a HP és az IBM volt a globális szerverpiac két legfontosabb játékosa. A Gartner szerint a két gyártó forgalom szintjén gyakorlatilag fej-fej mellett haladt.
A teljes szerverpiac 5 százalékkal nőtt a harmadik negyedévben, összesen 12,3 milliárd dollár forgalmat generálva. A gyártók világszerte 2,2 millió szervert adtak el a három hónap alatt, és a dobogó legmagasabb fokán a bevételt tekintve megosztott első hely született.

A HP és az IBM egyaránt 3,8 milliárd dolláros forgalmat bonyolított le a szegmensben, amellyel 29-29 százalékos piaci részesedést szereztek. Jóval lemaradva követi őket a Dell, az Oracle és a Fujitsu.


Külön utakon ugyanoda Az értékesített darabszám tekintetében egyértelműen a HP teljesített jobban, 693 ezer szerverrel, amelyek átlagára 5 500 dollár volt. Az IBM viszont, bár "mindössze" 288 ezer eladott szerverrel zárta a negyedévet, az eszközök átlagára a 13 ezer dollárt is meghaladta.

Az IBM eredménye nagyjából megfelel a gyártó korábbi számainak, a HP kissé gyengülő hajrával érkezett a trónra: az előző év hasonló időszakához képest 3 százalékkal csökkent a szerverekből származó bevétele, amely egybevág a vállalat nemrég kiadott pénzügyi jelentésében foglaltakkal. A "hagyományos" kategória, amelyben az Intel x86-os processzorai dolgoznak, 4 százalékkal teljesített a tavalyi szint alatt, ám a kritikus üzleti folyamatokra célzott, Intel Itanium alapú szerverek forgalma 23 százalékkal csökkent.

Ismét egymás torkának esik a HP és az Oracle
Az AMD ároffenzívát indít a szerverpiacon
Visszatérne a stabil alapokhoz a gyengélkedő HP

Megfelelő hátszélben A Gartner gyorsjelentéséből a teljes szerverpiac alakulásáról is képet kaphatunk. Az egyetlen "problémás régiónak" Nyugat-Európa számít, ahol 5 százalékkal csökkentek a szervereladások, főként az eurózóna válságának következményeképpen. Érdekes módon a gazdaságilag szintén érintett kelet-európai régió 27 százalékos növekedést produkált, az észak-amerikai vásárlók tartották a korábbi szintet, Ázsia pedig szintén erős hajrával 24 százalékkal több szervert nyelt el.

Az x86-os szerverekre folyamatos és erős kereslet mutatkozott: az Intel és az AMD chipjeire épülő berendezésekből 9 százalékkal értékesítettek többet, mint a tavalyi hasonló időszakban. A Itanium- és RISC-alapú szerverek terén a darabszámokat tekintve egy alig kimutatható csökkenő tendencia látszik, ám a bevétel ugyanilyen arányban nőtt, így a stabil szegmensben a berendezések enyhe árnövekedése figyelhető meg.

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.