A cég tegnap hivatalos blogján jelentette be, hogy nem cenzúrázza tovább a keresőtalálatokat és a felhasználókat hongkongi oldalára irányítja át. A Google más tevékenységét nem tervezi megszüntetni, ám a kínai kormány élesen reagált a lépésre. További fejlemények várhatók.

Tegnap a Google hivatalos blogján jelentette be David Drummond alelnök, hogy a vállalat beszünteti a kínai keresőtalálatok cenzúrázását és az ország szárazföldi részén élő felhasználók ezentúl a google.com.hk oldalon érhetik el a szolgáltatást. Így mostantól szabadon használhatók az előírások miatt eddig szűrt Google Search, Google News és Google Images keresőmotorok. A bejelentés szerint a Google továbbra is fenntartja egyéb, elsősorban kutatási és kereskedelmi tevékenységét Kínában.

A cég és a kommunista nagyhatalom viszonya januárban romlott meg. Ekkor a Google a céget ért, szerinte kínai eredetű hackertámadások miatt a keresőtalálatok cenzúrázásának eltörlését ígérte, valamint azt is meglebegtette, hogy készen áll rá, hogy kivonuljon az országból.

Mint ismeretes, Kínában csak úgy indulhatott el a Google lokalizált szolgáltatása, hogy a keresővállalat beleegyezett a találatok erős szűrésébe. Elsősorban erre alapul a kínai álláspont is, miszerint azonnali retorziók lépnek életbe, amennyiben a Google „felelőtlen és törvénysértő lépéseket” tesz. A hongkongi átirányítással ez minden bizonnyal megvalósult a kínai kormány szerint, és az állami információs hivatal egyik tisztségviselője máris úgy nyilatkozott, hogy a Google megszegte írásbeli ígéretét. A lépéssel kapcsolatos felháborodása mellett a tisztségviselő azt is visszautasította, hogy a szakítást elindító hekkertámadások mögött Kína állna.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.