Az Oracle bejelentette a felhő alapú humánerőforrás-megoldásokat kínáló Taleo felvásárlását. Bár a cég önmagában sem rossz vétel, a mostani akció mégis inkább egy újabb válasz az SAP-nak.
Az Oracle folytatja szinte rendszeressé váló felvásárlásait. A vállalat közleménye szerint a legújabb célpontért részvényenként 46 dollárt, tehát körülbelül 1,9 milliárd dollárt fizetnek, amely a Taleo jelenlegi értékénél 18 százalékkal nagyobb összeg. A teljes összeolvadásra az idei év közepén kerülhet sor az ilyenkor megszokott hatósági és részvényesi jóváhagyásokat követően.

Kényszervétel vagy tudatos időzítés?
Az akvizícióról hírt adó nemzetközi oldalak nagy része megemlíti, hogy a Taleo felvásárlása tulajdonképpen válasz az SAP-nak, amely tavaly kebelezte be a Taleo legfontosabb riválisának számító SuccessFactorst.


Válasz vagy sem, az Oracle új szerzeménye önmagában is kifejezetten sikeres. A 2011-ben 325 millió dolláros éves bevételt elérő Taleo évről évre 20 százalékkal növeli forgalmát. A mostani ügylet érdekessége, hogy a Taleo ügyvezetője, Mike Gregoire már átélt egy Oracle-akvizíciót, amikor még a PeopleSoft színeiben dolgozott. Az akkori hatalomátvétel végeztével távozott, mivel nem helyeselte a vevő agresszív stratégiáját: arról viszont még nincs hír, mi lesz a szerepe a mostani tulajdonosváltás után.

Az Oracle közleménye szerin a felhő alapú humánerőforrás-menedzsment megoldásokat kínáló Taleo kínálata beépül a vállalat portfóliójába, de "az Oracle által kínált egyéb megoldásokkal és szolgáltatásokkal együtt képeznek igazán átfogó kínálatot".

Megint egymás torkának esik a HP és az Oracle
Online CRM szolgáltatót vesz az Oracle
Nagyot javult az SAP az Oracle-per kimenetele miatt

Ismét keresik a hazai digitális szakma női példaképeit

A 40 év feletti női szakemberek elismerését célzó pályázatot immár harmadszorra hirdette meg az IVSZ és a WiTH.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.