Tegnap bedobta a törölközőt a 3PAR-ért folytatott licitháborúban. A győztes HP végül 2,4 milliárd dollárt fizet az adattárolók piacán tevékenykedő cégért. Ez több mint a kétszerese a Dell által elsőként ajánlott 1,13 milliárdos összegnek.

Ahogy az várható volt, a HP nagyobb tartalékainak köszönhetően egyszerűen kivéreztette vetélytársát, és végül megnyerte a hetek óta zajló licitháborút.

A Dell még augusztus közepén jelentette be, hogy készpénzes tranzakció keretében darabonként 18 dollárt kínált a 3PAR papírjaiért. Ez egyáltalán nem volt rossz ajánlat: 86,5 százalékkal haladta meg a részvények akkori árfolyamát. Az ügyletet mindkét vállalat igazgatótanácsa jóvá is hagyta... aztán jött a HP.

Nem eszik forrón a 3PAR-t | Mielőtt a részvényesek is rábólinthattak volna az ügyre, a HP durván ráígért vetélytársára. 1,6 milliárdos ajánlata harmadával volt több a Dell által kínált összegnél. A történetnek azonban itt korántsem volt vége.

A Dell is összeszedte magát, 24,3 dolláros részvényenkénti ajánlatára azonban órákon belül megérkezett a válasz. A HP megint nem aprózta el: 27 dollárt ajánlott a 3PAR papírjaiért. Újabb rövid szünetekkel az ajánlatok és ellenajánlatok szintje elérte a 30, a 32, végül a 33 dolláros részvényenkénti árat.

Elkelt | Utóbbi a HP nevéhez főződött, amire már nem tudott (vagy akart) válaszolni a rivális. Így az utóbbi idők leghevesebb informatikai akvizíciója végül lezárult. A Dell egyébként így sem jár rosszul, hiszen résztulajdonosa a 3PAR-nak, a részvényárfolyamok pedig az egekbe emelkedetek a licitpárbaj következtében.

A 3PAR-részvények árváltozása az utóbbi 3 hónapban

(Forrás: Yahoo Finance)

Az elmúlt hónapokban 9 dollár körül mozgó árszint jelenleg a végső vételi ajánlattal megegyező, 33 dolláros sávban jár. Azaz szűk három hét alatt nagyjából 250 százalékos nyereséget lehetne most realizálni annak, aki a kellő időben bevásárolt a 3PAR papírjaiból.

A magyarok fontosnak érzik a digitális képességeket, de sokaknak van mit tanulnia

Egy friss hazai reprezentatív felmérés szerint honfitársaink több mint fele érzi úgy, hogy digitális ismeretein lenne mit csiszolni.
 

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Mit tartogat a jövő ebben a rendkívül dinamikusan fejlődő környezetben?
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.