Mostanában az üzleti világ szinte térdelőrajtban várja, mikor megy végre tőzsdére a Facebook. Bár erről még nincs hivatalos információ, a közösségi oldalt működtető vállalat újabb nagy izmosodásnak indul.
Már manapság is több mint 3000 dolgozó áll a világ legnépszerűbb közösségi szolgáltatása mögött, ám akár másfélszer ennyien is lehetnek jövőre. A vállalat üzemeltetési igazgatója, Sheryl Sandberg szerint ráadásul nem csak a nyugati parti főhadiszállást tömik tele újoncokkal: 2012 elején egy új irodát is nyitnak New Yorkban, amely főleg új fejlesztőket vár majd, akik teljesen új funkciók és szolgáltatások megalkotását kapják feladatként.


Sheryl Sandberg a bővítést felvezető sajtótájékoztatón

Felrázva és keverve A hivatalos bejelentés mellett más források arról is beszámolnak, hogy a vezetőség szerkezete is átalakul a következő hónapokban. Ez leginkább annak a fényében érdekes hír, hogy bár a kezdeti időszakban több ilyen változás is előfordult, a Facebook már évek óta szinte teljesen stabil vezetői struktúrával működik.

Az AllThingsD információi egy teljesen új szemléletű elrendezésről szólnak, ahol a dizájnnal, fejlesztéssel és stratégiával foglalkozó csapatokat és vezetőiket különféle "termékek" és fő vezérelvek köré csoportosítják, lesz például ilyen hibrid csoportja a személyes adatok kezelésének, vagy a kommunikációnak is.

A csúcson kell okosnak lenni Bár ez utóbbi értesülést hivatalosan nem kommentálta a közösségi óriás, a hírt boncolgató üzleti-informatikai magazinok egyetértenek abban, hogy ez már a tőzsdei készülődés része. Sokan már tavaly várták a Facebook-részvények megjelenését a Wall Streeten, ám a vállalat soha nem nyilatkozott még egyértelműen ebben a témában. Most azonban, hogy lassan elfogynak a behálózható, még "Facebook-szűz" felhasználók, a terjeszkedés felől teljesen más stratégia irányába kell fordulni.

Nem céget, inkább embereket vásárol fel a Facebook
Még mindig él és virul a kacsa a Facebook-telefonról
Így vájkál adataink között a Facebook

A mostani átszervezések többek szerint hasonlóak lehetnek, mint amilyeneket a Google élére sok éves szünet után visszatért Larry Page hajtott végre. Page hét integrált termék-fókuszterületet hozott létre, amelyeket korábban elkülönített fejlesztési és termékmenedzsment csoportok kezeltek: a Chrome, közösségi szolgáltatások, az Android, a YouTube, a tudásmenedzsment, a hirdetés és a geolokáció körül azóta egységes csoportok dolgoznak, mindegyikben közösen dolgozó fejlesztőkkel, marketingesekkel, kereskedelmi szakértőkkel.

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.