Kínai lapértesülések szerint a Facebook alapítója egyezségre jutott a kínai keresőpiacot uraló Baiduval. Hogyha hihetünk a belső forrásoknak, akkor a két cég együtt indít új közösségi oldalt a milliárdos piacon.
Hirdetés
 
A nyugati sajtóban időről időre felbukkannak a találgatások, miként próbálja megvetni a lábát Kínában a világon mostanra egyeduralkodóvá vált Facebook. A közösségi oldal a szigorú kínai szabályozás miatt elérhetetlen a távol-keleti országban, ahol a Tencent hazai fejlesztésű megoldása, a Qzone van monopol helyzetben hozzávetőleg 480 millió felhasználójával.

Legutóbb tavaly került terítékre a téma, amikor a Facebook alapítója együtt ebédelt a kommunista ország keresőpiacát uraló Baidu vezetőjével. Ezt valóban nehéz lett volna máshogy értelmezni, mint hogy Mark Zuckerberg erősen keresi a lehetőségét a milliárdos kínai piacra való beszivárgásnak.

A fal mögött A Business Insider kínai lapértesülésekre hivatkozva most azt közölte, hogy a tapogatózásból várhatóan már nagyon hamar konkrét szövetség válthat. Ha hinni lehet a belső információkra alapozott sztorinak, akkor a Baidu és a Facebook egy új közösségi oldalt hoz létre Kínában.

Ez ugyan a jelek szerint nem a Facebook helyi megtestesülése lesz, hanem valóban egy új dolog, viszont első lépésként ez is óriási áttörést jelentene Zuckerbergnek. A lépés a Baidunak sem jönne rosszul, mert Kínában ugyanaz zajlik, mint globálisan a Facebook és a Google között: a közösségi oldalak és a keresőcégek egyre inkább egymás lábára taposnak az erőltetett növekedés közben.

Egyre kevésbé világos, hogy lesznek fenntarthatók a nagy MI-adatközponti fejlesztések

Bár Donald Trump felfüggesztette a technológiai részvényeket is padlóra küldő vámok egy részét, a bizonytalanság nem szűnt meg, a magasabb árak és a spórolósabb ügyfelek pedig rendesen alátehetnek a mesterséges intelligenciában utazó nagyvállalatok elképzeléseinek.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.