Ahogy elindult a Google+, egyre több Facebook felhasználó bukkan fel az új közösségi oldalon. A Zuckerberg-birodalom most megtette az első ellenlépést, pontosabban lassító intézkedést.
Egy független fejlesztő, Mohamed Mansour nemrég kiadott egy olyan bővítményt Google Chrome böngészőhöz, amely képes összegyűjteni és exportálni a facebookos ismerőseink nyilvános kontakt-információit. A többek között neveket, email-címeket, telefonszámokat és születésnapot tartalmazó "csomagot" szöveges fájlba menthetjük, de akár közvetlenül át is emelhetjük a Google-fiókunk kontaktinfói közé. Mansour azonban pár nappal később máris azt tapasztalta, hogy a plugint blokkolta a Facebook.


El a kezekkel! "A Facebook keményen dolgozik azon, hogy megakadályozza az ismerősök listájának exportálását" - figyelmezteti a bővítmény használóit Mansour. Szerinte a közösségi oldalon a felhasználók profiljaiból egyre-másra eltűnnek az email címek, illetve ha láthatóak is maradnak, a plugin automatikus algoritmusa számára válnak láthatatlanná.

A Facebook akciója egyelőre sikeresnek tűnik, mivel több felhasználó máris jelezte, hogy a plugin nem működik, csak a neveket és a Facebook profiloldalak címét tartalmazza a kinyert lista.

Küzdj és bízva bízzál Mansour nem adja fel: egy Google+ bejegyzésében arról beszél, hogy minél jobban erőlködik a Facebook, ez őt annál fifikásabb kerülőutak felkutatására sarkallja. Ígérete szerint hamarosan új formában jelenik meg a bővítmény, amely a Facebook mobiltelefonos változatát használva kerüli meg a most felhúzott falakat.

Időközben egyesek attól tartanak, hogy a Mansourhoz hasonló kísérletezők ellen akár jogi lépéseket is tehet Zuckerberg és csapata, mivel a Facebook felhasználási feltételeinek 3.2 szakasza kifejezetten tiltja a felhasználók adatainak automatizált gyűjtését és exportálását.


Apró adalék a történethez, hogy jelenleg Mark Zuckerberg Google+ profilja büszkélkedhet a legtöbb követővel: a Facebook alapítója a cikk írásának időpontjában 41 073 felhasználó köreiben szerepel. Igaz, azt még senki sem mondhatja biztosra, hogy valóban az igazi Zuckerbergről beszélünk, mivel a Google+ egyik legjobban kritizált tulajdonsága, hogy viszonylag egyszerű hamis névvel gyártani profilokat. Zuckerbergből például már most, a béta fázis korlátozott meghívói mellett is kettőt találhatunk a Google+-on.

Nem a Google+ miatt szünetel a valós idejű keresés
Támadnak a Google+-nak álcázott adathalászok
A Google klónozással támad a Facebookra

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.