A világ legjelentősebb közösségi oldala folyamatos fejlesztésekkel próbál egyre nagyobb területeket foglalni az internetes világban. A híresztelések szerint néhány héten belül várható egy, a jelenleginél lényegesen több lehetőséget tartogató kommentelési rendszer bevezetése.
A Facebook egyelőre konkrétumokkal egyelőre nem erősítette meg azokat a több forrásból felbukkanó értesüléseket, miszerint néhány héten belül várható egy komoly fejlesztés, ami a hírportálokkal és blogokkal való szorosabb együttműködést célozza.

A közösségi oldal már régóta megadta a lehetőséget arra, hogy külső partnerek integrálhassák saját oldalukba a Facebook kommentelési rendszerét. (Ez működik jelenleg a Bitporton is – a szerk.)

Az érme két oldala Az applikáció sok szempontból előnyös az azt használó partnereknek, hiszen néhány perc alatt egy működőképes hozzászolási rendszert tudnak oldalukba integrálni. Ráadásul az olvasóknak nem szükséges egy újabb regisztrációs procedúrán végigmenni, ha be vannak lépve a Facebookon, azonnal bekapcsolódhatnak a diskurzusba. További előny a fogadóoldalon, hogy a kommentjeiket így arccal, névvel adják az olvasók (álprofilok használata persze a közösségi oldalon is lehetséges), ami az esetek többségében szükségtelenné teszi a moderálást, mert a szisztéma úgymond önszabályozó.

Természetesen a Facebook nem szívjóságból találta ki mindezt. Így ugyanis könnyen és gyorsan kiterjeszti jelenlétét olyan helyekre is, amelyeket más formában nem, vagy csak drágán és nehezen tudna elérni. Az alkalmazást használó oldal mindeközben lemond a regisztrációhoz kapcsolódó értékes adatbázisról, a nevesített hozzászólásoktól idegenkedő olvasók aktivitásáról, valamint függőségi viszonyba kerül a Mark Zuckerberg vezette Facebookkal.

Érvek és ellenérvek sorakoznak tehát a közösségi oldal kommentalkalmazásával kapcsolatban, és lehet, hogy ezen az arányon próbálnak a Facebooknál most javítani azzal, hogy egy jelentős fejlesztési csomagon dolgoznak. A pletykák, ahogy az lenni szokott, némileg homályosak és ellentmondásosak.

Szorosabb kapcsolat Az nagyjából bizonyosnak látszik, hogy a külső portálokba integrált rendszerrel a kommenteket is lehet majd értékelni (lájkolni), valamint nagyon valószínű, hogy felszámolják a cégek saját és facebookos oldala között jelenleg fennálló kettősséget. Azaz amennyiben a facebookos vállalati oldalra hivatkozással posztolt anyagot az olvasó annak eredeti helyén kedvel vagy kommentel, az minden bizonnyal megjelenhet a Facebook bejegyzésnél is, és vice versa.

Egy forrás érdekes, bár meglehetősen nehezen hihető lehetőségről is beszélt, miszerint az olvasók nem kizárólag Facebook-azonosítóval, hanem a Google, a Twitter és a Yahoo rendszereiben megadott jelszavukkal is tudják majd használni. Ezt mások nem erősítették meg, és valljuk be, nem is túl esélyes, hogy a Facebook közvetlen vetélytársainak fog kedveskedni.

Ismerőseinkből csinál reklámhordozót a Facebook
Ezt még a Facebook sem meri megcsinálni?


A nagy fejlesztési projekt bejelentése és elindítása az információforrások szerint néhány héten belül várható, amit a Facebook azzal próbál majd erősíteni, hogy nagy és neves médiavállalkozásokkal és blogokkal együtt indítja útjára a 2.0-ás változatot.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.