A hasonló ügyekben korábban rendszeresen a barikád másik oldalán lévő szoftveróriás az Európai Uniónál készül feljelenteni a Google-t. A vádak szerint a keresőcég több területen, így például a keresési eredmények manipulálásával, illetve az információk korlátozásával is törvénytelenül akadályozza a versenytársakat.
A Microsoft hivatalos eljárást kezdeményez az Európai Uniónál a Google piaci magatartása miatt. Az indítványban rámutatnak arra, hogy a versenytárs számos területen olyan módszereket alkalmaz, amely megnehezíti az egészséges piaci verseny kialakulását, azaz visszaél az európai régióban különösen erősnek mondható dominanciájával.

Túlértékelt találatok A vádak között szerepel többek között az, hogy a Google keresője a saját érdekeltségi körébe tartozó találatokat az indokoltnál előrébb sorolja. Példaként a cég ár-összehasonlító szolgáltatását, a Google Product Search-öt említik.

Szintén komoly vádpontnak tekinthető az a gyakorlat, miszerint a keresőcég jelentősen megnehezíti, akár meg is akadályozza annak lehetőségét, hogy a versenytársak (és itt elsőként a Microsoft Bing keresője merül fel) megvizsgálhassák és indexálhassák a Google kezében lévő tartalmakat. Itt elsősorban a keresőcég tulajdonában lévő, piacvezető videomegosztó oldal, a YouTube tartalmaira kell gondolni.

Almás történet A terjedelmes vádirat egy másik szeletét az okostelefonok alkotják. Itt a Microsoft azt rója fel riválisának, hogy olyan technikai adatokat tart vissza, amelyek szükségesek lennének ahhoz, hogy a cég mobil operációs rendszerét, a Windows Phone 7-et használó készülékek teljes funkcionalitással tudják lejátszani a YouTube tartalmait. E tétel pikantériája, hogy másik okostelefonos riválisa, az Apple számára mindezt biztosítja a Google – legalábbis a Microsoft állítása szerint.

Harmadik problémás területként a keresőhirdetéseket jelölték meg a beadványt készítő jogászok. A Microsoft úgy látja, a Google törvénytelen módon akadályozza meg a saját hirdetési szolgáltatásában keletkező adatok más szolgáltatásokkal való felhasználását a vele szerződött partnereknek.

Trösztellenes vizsgálatokat hozhat az Apple előfizetési modellje
A Google szerint keresőjük eredményeit lopja a Bing


Van másik
A Google ellen egyébként már zajlik egy eljárás az EU-ban, amelyet a trösztellenes ügyekért felelős biztos, Joaquín Almunia folytat. A mostani vádak és az ott megfogalmazott problémák részben átfedik egymást, így a két ügy vizsgálata sok szempontból ugyanazon a szálon fog futni.

A megvádolt cég szóvivője a The New York Timesnak nyilatkozva visszautasította a vádakat. Szerinte a Google semmilyen módon nem akadályozza a versenytársak, így a Microsoft tevékenységét sem abban, hogy az általa kezelt tartalmakhoz hozzáférhessenek.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.