A Google az eddigi összeg háromszorosában állapodott meg a Firefox fejlesztőjével, hogy továbbra is saját szolgáltatása maradjon a böngésző alapértelmezett keresője.
A Mozilla már az elmúlt években is szépen keresett a Google-lel kötött egyezség nyomán, tavaly például összes bevételének 84 százalékát tette ki a keresőóriástól befolyó 103 millió dollár. Ennek megfelelően a szoftverfejlesztésre fordított összeg is gyors ütemben növekedett: a 2008-as 31,3 millió, majd a 2009-es 40,2 millió dollár 2010-ben 62,8 millióra gyarapodott, ami igen jól mutat egy nonprofit alapítvány esetében.

Ellenségem ellensége A felek legutóbbi, három évre szóló megállapodása az idén járt le, és a hírek szerint most a Microsoft (sőt a Yahoo) is élénken érdeklődött a lehetőség iránt, hogy a Google mintájára egy rivális böngészőn keresztül egyengesse saját szolgáltatásának útját, gyakorlatilag kirekesztve egyik legfontosabb riválisát a Firefoxból. Úgy tűnik, hogy a Bing egy darabig mégsem lesz a Firefox alapértelmezett keresője, mivel a Google durván megemelte a tétet.

A Mozilla bevételeinek nagy része egész pontosan az alapértelmezett Google kezdőlapból és a Firefoxba épített keresési funkciókból származik. A három évre szóló összeg  tovább is növekedhet, mivel nem egyszeri díjról van szó, hanem  a "leszállított" keresések után járó garantált bevételt határozza meg.
A vállalat a korábbi háromszorosáért, majdnem évi 300 millió dollárért hosszabbította meg együttműködését a Mozillával újabb három évre. Ez a jelek szerint már túl sok lett volna a Microsoftnak, amelynek ötödik éve veszteséges online üzletága a legutóbbi negyedévet is félmilliárd dolláros mínuszban zárta. A Mozilla ezzel 2015-ig biztosította a Firefox jövőjét, és a webböngészőnél már jóval távolabbra tekintő szervezetnek olyasmire is lesz pénze, mint a mobil appokra tervezett, nyílt ökoszisztéma megvalósítása vagy a WebFWD innovációs program kiteljesítése.

Meccsben vannak A Firefoxot középtávon többen is elkezdték leírni, és csak a Chrome-ra figyeltek, amely három év alatt vált a világ legelterjedtebb böngészőverziójává, és lassan már az Internet Explorer elsőségét fenyegeti. A Mozilla viszont ügyesen kihasználta, hogy a Google valószínűleg egy biankó csekket is aláírt volna az alaptevékenységét érintő kérdésben, míg a Microsoft már így is elég pénzt tölt online részlegének feneketlen zsákjába.

Nagy szám! Ide folyik az online hirdetők pénze
Saját tablettel nyomja le a Google az iPad-et?

A Firefox legújabb, 9-es kiadása a napokban jelent meg, PC-s változatában pedig egy új JavaScript fejlesztés debültált, amelynek célja a webes alkalmazások, játékok vagy videók betöltésének gyorsítása. Az első eredmények több tesztprogram, így a Google V9 vagy a Kraken szerint is 30 százalékos sebességnövekedést mutatnak. A mobilos változatokkal kapcsolatban a legfontosabb hír, hogy az androidos Firefoxot a tervek szerint az alapoktól újraírják majd, natív Android kódra építve a tabletes verziót.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.