Az Intel szerint a felhőszolgáltatások fejlődése és az adatközpontok modernizációja dobott leginkább az eladásokon, a végeredmény új rekord lett.
Paul Otellini megelégedett hangon kommentálta a processzor-óriás legfrissebb negyedéves jelentését: "Nagyon erős negyedév volt minden termékkörünk számára az egész világon" - összegezte az Intel vezetője a számokat egy elemzők számára összehívott konferenciabeszélgetésen. Otellini szerint az adatközpontok mellett a vállalati szegmens is rákattant a legfejlettebb technológiákra, a mobil eszközök terén is erősödtek, és a fejlődő piacokon is egyre nagyobb a kereslet.


A processzorok csúcsa A riportolt 13 milliárd dolláros forgalom új csúcs az Intel történetében, eddig még sosem volt ilyen szintű negyedéves eredménye a vállalatnak. A tavalyi hasonló időszakhoz képest 22 százalékos emelkedés mellett a nettó profit is növekedett, a 3,2 milliárd dollár 10 százalékkal erősebb, mint tavaly. A számokon segített az is, hogy az Infineon Wireless- és McAfee-akvizíciók következtében új pénzforrások is képbe kerültek, e két terület körülbelül egymilliárd dollárral járult hozzá a végeredményhez.

A legnagyobb növekedést az adatközponti megoldásokért felelős üzletág könyvelhette el: az új Xeon processzorok pozitív fogadtatása és a folyamatosan izmosodó szerverpiac 15 százalékos növekedést hozott a Data Center Group számára. Otellini ráadásul nagy reményeket fűz az idei év végén érkező új, Sandy Bridge architektúrára épülő Xeonokhoz is, amelyektől az üzletág további növekedését várja.

A személyi számítógépek piacán több körülmény is jól alakult. A fejlődő országokban az elmúlt hónapokban erősen meglódult a kereslet a PC-k és notebookok iránt, a fejlett piacokon pedig a stagnáló lakossági kereslet helyett a vállalati vevők erősödtek meg, és végre elindult a válság miatt több éve korosodó céges számítógépek lecserélése. A szerencsés piaci trendek összesen 11 százalékot hoztak a PC-üzletágnak, ahol szintén marad ütőkártya az év végére a Sandy Bridge alapú új processzorok képében.

Ultrabook: az Intel tabletverő notebookja
Cisco Cius: kipróbáltuk az üzleti táblagépet
Az Intel is fejest ugrik a felhőbizniszbe

Csendesedő atomok Az egyetlen terület, ahol az Intelnek csökkenésről kellett beszámolnia, a mobil eszközökbe szánt Atom processzorok szegmense. Mivel a leginkább ARM processzorokra épülő tabletek piaca leginkább az Atomokra épülő netbookok piacát kannibalizálja, ezen a téren 15 százalékkal visszaesett a negyedéves forgalom. A mundér becsületét egyelőre azzal védi meg a gyártó, hogy tervei szerint ezek az olcsó és energiatakarékos processzorok némi útirány-módosítást követően beágyazott rendszerekben bukkannak majd fel a bankautomatáktól kezdve a speciális gyártási berendezésekig.

Ennek ellenére ez az a terület, ahol az Intel leginkább homlokráncolásra kényszerülhet, hiszen annak ellenére, hogy akadnak Atomra épülő tabletek (például a július végén startoló Cisco Cius), az ARM a táblagépek piacán egyelőre verhetetlennek bizonyul. A jövőre érkező Windows 8 pedig végleg szakít a "wintel" felfogással, mivel már ARM alapokon is működik majd.

Biztató jövőkép Összességében azonban nincs miért aggódnia az Intelnek: a konferenciabeszélgetésen elhangzott a harmadik negyedéves terv is, amely 7 százalékos növekedést prognosztizál a tavalyi Q3-hoz képest, és az így előrejelzett 14 milliárd dollár a nyári uborkaszezon ellenére is kifejezetten jól hangzik.

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.