Lezajlott a HP éves seregszemléjének első napja, melyet a helyszínről kísérünk figyelemmel. Az adatközpontok, a konvergencia, a hálózatok és a menedzsment terén is megannyi újdonsággal jelentkező gyártó továbbra is tartja magát a trendhez: informatikai beruházás esetén ma már a CIO-k mellett az üzemeltetésért és pénzügyekért felelős vezetőket is meg kell győzni.
Las Vegasra ezekben a napokban nem csak a kaszinók és a sztárok szerelmesei figyelnek, a HP "rajongói" is nagy számban gyülekeznek az éves TechForum rendezvényre. A seregszemlén a gyártó bejelentésein, termékein és szolgáltatásain kívül partnerek, az iparág egyéb fontos és feltörekvő képviselői is jelen vannak - no és persze a Bitport is, köszönhetően a HP Magyarország erőfeszítéseinek.

A jelszó: konvergencia | Az esemény szakmai napján gyakorlatilag megszámlálhatatlan mennyiségben hangzott el a konvergencia kifejezés valamilyen formája, nem véletlenül. Már  Dave Donatelli, a HP vállalati szerverekkel, tárolással és hálózatokkal foglalkozó üzletágának alelnöke és egyben igazgatója is erre fókuszált nyitóbeszédében: a szerverek, hálózatok, adattárolók, menedzsment rendszerek és egyéb kiegészítők kusza szövevényét egységes, konvergens rendszereknek kell felváltania. A törekvés eredményét a HP által egyszerűen "a jövő adatközpontja" néven emlegette. Ennek az egységes rendszernek több alappillérét most mutatták be, egy része pedig az idei év első felében látott napvilágot. Az Integrity Superdome 2 szerverek bejelentése és a 3Com-akvizíció teljes lezárása után a TechForumon megtörténtek a második félévben esedékes termékek bejelentései is szerver-, networking- és szolgáltatásfronton.


Dave Donatelli


A Hihetetlen Hetes | ...avagy The Magnificent Seven - így nevezik a belső szlengben a HP fejlesztői a most bemutatott ProLiant G7 szervereket. Ezek akár egy terabájtos memóriával is szerelhetőek, és az információk szerint akár négyszer több virtuális gépet képesek futtatni, mint más blade megoldások. Ezen kívül ezekben debütál a HP új Virtual Connect FlexFabric technológiája, amely az adattároló és hálózati eszközökkel való kapcsolódást egyszerűsíti le, ezzel is csökkentve az infrastruktúra költségét.

A ProLiant BL680c G7 és 620c G7 szerverek egyaránt abban jeleskednek, hogy jóval kevesebb "vas" felhasználásával képesek ugyanannyi virtuális gép futtatására, mint a versenytársak. A BL685c G7 az információk szerint előző generációs elődjénél kétszer nagyobb teljesítményt nyújt, ám az ára mégis 30 százalékkal kedvezőbb. A BL460c G7 és a "világ első virtualizációs blade-jeként" kikiáltott BL490c G7 esetében a Virtual Connect FlexFabric adapterek előnyeit emelték ki az előadók. A BL 2x220c G7 a nagy számítási teljesítményt igénylő környezetek új üdvöskéje lehet beépített Infiniband technológiájával. A DL980 G7 pedig a HP PREMA architektúrára épülve komplex vállalati alkalmazások kiszolgálására ideális, "öngyógyító" képessége pedig bármilyen hardveres meghibásodás esetén megvédi a szerveren futó virtuális gépeket az összeomlástól és leállástól, karanténba zárva a hibás hardverelemeket.


A G7 esetében az előadók minden esetben hangsúlyozták, hogy már nem csak a teljesítmény, a CIO-kat kielégítő technikai adatok fontosak: a válság ugyanis arra tanította meg az iparágat, hogy az üzemeltetésért, pénzügyekért felelős vezetőket is ugyanúgy meg kell győzni, "mínusz wattokkal kell érvelni", hiszen az informatikai vezetőknek már nincs akkora mozgási szabadsága, mint pár éve. Épp ezért az új szerverek ár-teljesítmény aránya, a befektetés megtérülése igen fontos szempont: a DL585 például állítólag 30 nap alatt megtérítheti a vételárát az energiahatékony fejlesztések, és a Thermal Logic technológia bevetésével.

A BL465c and BL685c modellek máris megvásárolhatók, a többi típus pedig a nyár folyamán, várhatóan júliusban kerül forgalomba.

Kezelhetőbb káosz | Bár a bemutatók között akadt pár olyan, amelyeket majd csak a TechForumot követő héten lehet nyilvánosságra hozni, jó pár egyéb publikus újdonságot jelentettek be, folyamatosan hangoztatva, hogy ebben a szegmensben gyakorlatilag még soha nem volt egyszerre ennyi bejelentés.

A VirtualConnect technológia segítségével konvergens kapcsolat hozható létre szerverek, adattárolók és hálózati eszközök között, jelentősen csökkentve a "drótkáoszt". A BladeSystem Matrix és a HP Server Automation integrációja, valamint az ezekhez kapcsolódó szolgáltatások segítségével privát cloud rendszereket kiszolgáló hardverkörnyezetek építhetők fel, szinte percek alatt, az így kezelt rendszerek ráadásul akár 56 százalékkal kedvezőbb üzemeltetési költségekkel járnak az eddig megismertekhez képest.

Az Intelligent Power Discovery a "zöld adatközpontok" még hatékonyabb energiafelhasználásáért felelős, a Data Center Smart Grid-en alapulva még jobb átláthatóságot biztosít az adatközpontban. A StoreOnce pedig a deduplikáció  kérdéskörében szolgál újdonságokkal: egyetlen architektúrába foglalja a vállalat összes deduplikációs folyamatait, jelentős teljesítménynövekedést eredményezve. A HP D2D backup rendszereivel, például a szintén most bejelentett D2D4312-vel együttműködve akár 95 százalékot is megtakaríthatunk tárolókapacitásunkból.

Álomgyár HP alapokon | A szakmai napot a már nagyközönségnek is szánt előadások zárták, melyet több ezren követtek figyelemmel. A stadionnyi ember előtt ezen a napon főleg esettanulmányok, partnerek által bemutatott, HP-hoz kapcsolódó megoldások kerültek sorra, melyek közül egyértelműen kiemelkedett Jeffrey Katzenberg, a világhírű Dreamworks animációs vállalat elnökének fél órás beszéde. Katzenberg végigvezette a hallgatóságot azon a folyamaton, ahogy a Dreamworks tíz éve teljesen lecserélte, és azóta kompletten HP alapokra helyezte teljes rendszerét. Az animátorok gépeitől a hatalmas szerver- és hálózati infrastruktúráig megnézhettük, milyen hihetetlen adatmennyiség és számítási kapacitás szükséges akár egy percnyi animáció létrejöttéhez.

Jeffrey Katzenberg - Dreamworks

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.