Gyakorlatilag óránként változik, éppen ki ígéri a legtöbbet a két óriáscég közül a 3PAR megszerzésért. Ha minden igaz, most megint a HP áll jobban, de lehet, hogy a nap végére ez már nem így lesz.

A lassan megfilmesítésért kiáltó történet alig néhány nappal ezelőtt kezdődött, amikor is a Dell bejelentette, hogy az aktuális részvényárfolyamra tisztes prémiumot rakva meg kívánja venni a tárolópiac meghatározó szereplőjét, a 3PAR céget.

Lassan a testtel! | Úgy tűnt, az 1,13 milliárd dolláros, készpénzes tranzakció simán lebonyolódhat, hiszen a Dell 18 dollárt kívánt fizetni a 3PAR papírjaiért, ami 86,5 százalékkal haladta meg a részvények pillanatnyi árfolyamát. Ráadásul a felvásárlást mindkét vállalat igazgatótanácsa jóváhagyta.

Ám mielőtt a részvényesek is áldásukat adták volna az üzletre, bekopogtatott a HP egy ellenajánlattal. Az új kérő alaposan ráígért a vetélytársra: 1,6 milliárdot, azaz részvényenként 24 dollárt kínált.

Kontra, rekontra | A licitháborúban mindössze egyetlen napig volt tűzszünet, a Dell csütörtökön újabb offenzívát indított, és ha minimálisan is, de ráígért a HP-ra. 24,3 dolláros részvényenkénti ajánlatára azonban órákon belül megérkezett a válasz. A HP megint nem aprózta el, és immár 27 dollárt ajánl a 3PAR papírjaiért.

Dave Donatelli, a HP vállalati szerverekért felelős alelnöke sietett leszögezni, hogy az ajánlatuk nem csupán összegszerűen jobb a másiknál, de a 3PAR-ban rejlő lehetőségeket is ők tudják jobban kamatoztatni, tekintettel a két cégben rejlő szinergiákra és a HP egyedülálló piaci pozíciójára.

Ennek ellenére a két licitáló céljai nagyjából ugyanazok: saját értékesítési csatornáik erejét kihasználva nagyszámú eladásokat generálni a 3PAR termékeiből.

Most jó lenni részvényesnek | Érdekesség, hogy a 3PAR részvényei a csütörtöki licitpárbaj után 5 százalékot erősödve jelenleg éppen 27 dolláron állnak, azaz a HP új ajánlata tulajdonképpen már nem tartalmaz prémiumot. Ha valaki két hete bevásárolt 3PAR-papírokból, az jelen pillanatban 200 százalékos hozamot tudna realizálni.

Vajon megy ez még feljebb is? Az biztos, hogy készpénzes tartaléka még mindkét félnek van, de az is igaz, hogy a HP nagyobb halmon ül.

A Microsoft piacra dobta hordozható vékonykliensét

A fekete doboz összeköti a felhasználót a vállalati Windows 365-tel. A laptopot azonban nem váltja ki.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.