A sokéves hagyománnyal büszkélkedő 48 órás programozóbajnokság idei résztvevőinek egy non-profit szervezet számára kell működőképes informatikai megoldást készíteni.
Húsz csapat hatvan programozóját zárják a hétvégére össze a Debreceni Egyetemen. Az IBM 48 órás programozóbajnokságának idei feladata a Minden Gyerek Lakjon Jól Alapítvány adományosztási rendszerének korszerűsítse lesz egy online platform kialakításával.

A szeptember elején meghirdetett előválogató után kialakult döntös mezőnynek a programozói tudáson kívül egyéb képességekben is jeleskedniük kell, hiszen a rendelkezésre álló rövi idő miatt a gyorsaság és az állóképesség sem elhanyagolható tényező.

A versenyzők arra vállalkoznak, hogy csapatmunkában 48 óra alatt elkészítenek egy jól működő, további finomhangolások után akár kereskedelmi forgalmazásra is alkalmas programot. Közben csak annyit alszanak, amennyi a tökéletes algoritmus megálmodásához szükséges.

 

Kilépni tilos! A verseny szigorú szabályok szerint zajlik: a résztvevők nem hagyhatják el az egyetem épületét, és semmilyen módon nem léphetnek kapcsolatba a külvilággal. A megmérettetés most pénteken, 14 órakor kezdődött, és vasárnap délután 14 óráig tart – megállás nélkül.

A zsűri nem fejlesztési ötleteket, hanem valódi, használtra kész alkalmazásokat vár a csapatoktól. A nyertes program véglegesítéséhez szükséges további fejlesztésekben a versenyt támogató cégek nyújtanak majd segítséget.

Nemes célok A nyolc éve zajló versenyek sorában ez a második alkalom, hogy a résztvevőknek egy non-profit szervezet valós informatikai problémájára kell megoldást találniuk. A programozók tavaly a Családvár Alapítvány számára fejlesztettek alkalmazást az anyatejet kereső és kínáló kismamák közötti kapcsolat kialakítására.

A bajnokság eseményeiről az IBM Facebook oldalán folyamatosan hírt adnak a szervezők. Az eredményhirdetésre november 17-én Budapesten kerül sor.

A világ legjobbjaival mérkőzhetnek a magyar hackerek
Két nap alatt új vállalkozást dobnak össze a Startup Weekenden

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.