Egy befektető egyetlen Twitter üzenete elég volt ahhoz, hogy szárnyalásba kezdjenek az Apple papírjai.
Nem váltak be a milliárdos reklámkampányok, az óriásplakátok, a gerilla marketing és a pletykák terjesztése sem volt elég? Akkor kérjünk meg egy befolyásos befektetőt, hogy twitteljen pozitív, bennfentes üzeneteket a cégünkről, majd dőljünk hátra és gyönyörködjünk a megnövekedett cégértékben. Valami ilyesmi történt tegnap az Apple-lel és a vállalat részvényeivel, miután
Carl Icahn, a
milliárdos befektető elengedett egy jól célzott posztot Twitteren.
Halló, itt Carl Icahn beszél ■ Az üzenet lényegében arra utalt, hogy Icahnnak komoly érdekeltségei vannak az Apple-ben, de ami igazán felrobbantotta a piacot, az az a kitétel volt, mely szerint
„Úgy hisszük, hogy az Apple-t extrém módon alulértékelik” (We believe the company to be extremely undervalued). Icahn egyébként körülbelül 1 milliárd dollárnyi Apple részvénnyel rendelkezik, ami szinte elveszik a cég teljes, 444 milliárdos részvényállományához képest.
A szóban forgó Twitter üzenet
Mégis, ez a 140 karakternyi szöveg elegendő volt ahhoz, hogy az Apple papírjainak értéke közel 5 százalékot nőjön és 490 dollárhoz közel zárjanak, amivel a cég piaci értéke rövid idő alatt 17,1 milliárd dollárral nőtt. Icahn teljes erővel dolgozik a részvények felfelé mozdításán, hiszen az utóbbi időben adott interjúiban a vállalat fényes jövőjéről, illetve arról beszél, hogy a papírok hamarosan elérhetik a 625 dolláros értéket is. A csúcs egyébként az iPhone 5 tavalyi bejelentése után volt, amikor egy Apple-részvény 705 dollárt ért.
Jól (ki)használja ■ Icahn Twitter profiljából kiderül, hogy nem éppen egy közösségi média függő úriemberről van szó: összesen 12 üzenetet posztolt eddig, a bejegyzéseket pedig csak idén június közepétől kezdte írni. A nagy izgalmakat okozó tweet után jött egy újabb, amiben Icahn elmondja, hogy egy jót beszélgetett Tim Cookkal, mely során azt javasolta a CEO-nak, hogy egy nagyobb részvényvisszavásárlást kellene indítani és hamarosan újra beszélnek.
Carl Icahn: egyetlen üzenet elég volt az Apple-részvények röptetéséhez
A twitterezők közül többen megkérdőjelezték, hogy mennyire legális nagy nyilvánosság előtt, a mikroblog felületén ilyen érzékeny üzleti információkat közzétenni. De Icahn, illetve a cége mindenre gondolt, és az üzenet posztolásának napján
kiadtak egy közleményt, amiben az Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet áprilisi, a közösségi média használatával összefüggő rendelkezésére hivatkoznak, majd kijelentik, hogy Icahn a jövőben használni fogja a Twittert a céggel és egyéb ügyekkel összefüggő információk közlésére.
Sőt, a szövegben arra buzdítják a többi befektetőt, a médiát, hogy kísérjék figyelemmel és számoljanak be Icahn üzeneteiről. Mi is így tettünk tehát, ahogy a világ összes nagy médiuma, amiből nem csak az Apple profitált, hanem a Twitter ismertsége és jelentősége is újabb komoly lökést kapott.