A héten zajló Oracle OpenWorld 2010 nyitása a bejelentések mellett egy pikáns szituáció lezárását hozta: a HP és az Oracle nyilatkozatot adott ki, amely szerint befejezettnek tekintik a néhány hete kirobbant vitát Mark Hurd igazolása körül.
A lábával karikázik, a kezével citerázik | A szűkszavú közlemény megerősíti, hogy a két cég folytatja stratégiai együttműködését, a jogvitát pedig lezárták. Mark Hurd az Oracle elnökeként maximálisan betartja előző munkaadójával szembeni titoktartási kötelezettségeit, miközben megfelelően ellátja új pozícióját is (a HP beadványában pont azt kérdőjelezte meg, hogy ez a két dolog egyszerre teljesíthető – a szerk.). Arról sajnos nincs információ, hogy a HP miért (vagy mennyiért) volt hajlandó elállni a pertől.
A HP két vezetője egyébként a bejelentést megelőzően tartott előadást még vasárnap, az Oracle-konferencia esti nyitóprogramjának keretében. Az ott elhangzottakból a fentiekre még nem nagyon lehetett következtetni, hiszen a nagyvállalati üzletágat vezető Ann Livermore és a szerver, tároló és hálózati megoldásokért felelős alelnök, Dave Donatelli is meglehetősen száraz előadást tartott. A közös pontok és stratégiai együttműködés helyett inkább a HP elmúlt hónapokban bemutatott konvergens infrastruktúra portfolióját hangsúlyozva.
Ismét fontos a partnerség | Ugyanakkor a helyi idő szerint hétfő késő délután kiadott közleményben már mind Cathie Lesjak, a HP megbízott vezetője, mind Larry Ellison, az Oracle első számú embere a több mint 20 éves múltra visszatekintő együttműködés fontosságát és értékteremtő képességét tartotta fontosnak kiemelni.
Ellison mindenesetre teljesen másként nyilatkozott két héttel ezelőtt, amikor a HP jogi beadványára válaszul a két cég között fennálló minden kapcsolat azonnali megszűntetését helyezte kilátásba. A jelek szerint azért ez az ügy mégsem ért annyit, hogy érdemes legyen partnerségből totális háborúba váltani.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak