Érdekes násztáncot lejt a Novell - ugyan épp visszautasított egy felvásárlási ajánlatot, ám gyors ütemben jelezte is mindenki másnak, hogy minden megoldás érdekli...

A Novell igazgatótanácsa elutasította az Elliott Associates kétmilliárd dolláros felvásárlási ajánlatát - a társaság nem csak a SUSE Linux és pár egyéb Novell megoldás miatt szerette volna magáévá tudni az egykor szebb napokat látott vállalatot, hanem egyes források szerint az üzlet célja elsősorban a Novell készpénzállománya lett volna.

Mi lesz a Novellel? | Az Elliott, mely egyébként már rendelkezik némi tulajdonrésszel a Novellben, március elején tett ajánlatot, azt remélve, hogy a Novell március 21-i, hagyományos BrainShare partnertalálkozóra esetleg már választ kaphat. Természetesen azonnal elindultak a spekulációk, vajon mi lehet a célja bárkinek is azzal, hogy felvásárolja a céget - a legtöbben arra voksoltak, hogy a vevő darabonként, üzletáganként értékesítené az egészet.

Az Elliott Associates gyorsan meg is jelentetett egy közleményt, amely szerint a teljes vállalattal céljai vannak, nem akarja szétbombázni azt. Ennek ellenére a Novell vezetősége kivárt, és a BrainShare közeledtével sem adott választ - valószínűleg olyan ellenajánlatokra várt, amelyek feladója az elemzők szerint egy még nagyobb vállalat, például az IBM, a HP, az Oracle, a CA vagy akár a Microsoft is lehetett volna. A legtöbben úgy gondolták, hogy a CA volt vételi szándéka teljesen reális lett volna: a vállalat ugyan nemrég vásárolta meg a Nimsoftot 350 millió dollárért, ám sokan azt sejtették, hogy ennél is nagyobb akvizícióra készül.

Násztánc | A Novell mindenesetre a BrainShare előestéjéig kivárt, majd egy hivatalos válaszban jelezte az Elliottnak, hogy a részvényenkénti 5,75 dolláros ajánlat alulértékeli a Novell jelenlegi pozícióját, ezért nem elfogadható.

Az érdekes rész azonban csak ezután jön a visszautasítást jelző közleményban. A következő bekezdés ugyanis egyértelműen kimondja: "az igazgatótanács jóváhagyta, hogy a részvények értékének növelésére olyan módokat keressenek, mint a részvények visszavásárlása, stratégiai szövetségek alakítása, vagy akár a vállalat eladása". A finom megfogalmazás kézenfekvő fordítása: a Novell ugyan visszautasította az első ajánlatot, ám ezzel csupán a minimális árat határozta meg, és várja az újabb próbálkozókat.
 

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.