A Novell igazgatótanácsa elutasította az Elliott Associates kétmilliárd dolláros felvásárlási ajánlatát - a társaság nem csak a SUSE Linux és pár egyéb Novell megoldás miatt szerette volna magáévá tudni az egykor szebb napokat látott vállalatot, hanem egyes források szerint az üzlet célja elsősorban a Novell készpénzállománya lett volna.
Mi lesz a Novellel? | Az Elliott, mely egyébként már rendelkezik némi tulajdonrésszel a Novellben, március elején tett ajánlatot, azt remélve, hogy a Novell március 21-i, hagyományos BrainShare partnertalálkozóra esetleg már választ kaphat. Természetesen azonnal elindultak a spekulációk, vajon mi lehet a célja bárkinek is azzal, hogy felvásárolja a céget - a legtöbben arra voksoltak, hogy a vevő darabonként, üzletáganként értékesítené az egészet.
Az Elliott Associates gyorsan meg is jelentetett egy közleményt, amely szerint a teljes vállalattal céljai vannak, nem akarja szétbombázni azt. Ennek ellenére a Novell vezetősége kivárt, és a BrainShare közeledtével sem adott választ - valószínűleg olyan ellenajánlatokra várt, amelyek feladója az elemzők szerint egy még nagyobb vállalat, például az IBM, a HP, az Oracle, a CA vagy akár a Microsoft is lehetett volna. A legtöbben úgy gondolták, hogy a CA volt vételi szándéka teljesen reális lett volna: a vállalat ugyan nemrég vásárolta meg a Nimsoftot 350 millió dollárért, ám sokan azt sejtették, hogy ennél is nagyobb akvizícióra készül.
Násztánc | A Novell mindenesetre a BrainShare előestéjéig kivárt, majd egy hivatalos válaszban jelezte az Elliottnak, hogy a részvényenkénti 5,75 dolláros ajánlat alulértékeli a Novell jelenlegi pozícióját, ezért nem elfogadható.
Az érdekes rész azonban csak ezután jön a visszautasítást jelző közleményban. A következő bekezdés ugyanis egyértelműen kimondja: "az igazgatótanács jóváhagyta, hogy a részvények értékének növelésére olyan módokat keressenek, mint a részvények visszavásárlása, stratégiai szövetségek alakítása, vagy akár a vállalat eladása". A finom megfogalmazás kézenfekvő fordítása: a Novell ugyan visszautasította az első ajánlatot, ám ezzel csupán a minimális árat határozta meg, és várja az újabb próbálkozókat.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak