A vezeték nélküli hálózatok fejlesztésére és támogatására létrehozott szövetség szerint jelenleg még mindig túl körülményesen lehet csatlakozni a Wi-Fi hotspotokhoz, mindez mehetne akár automatikusan is.
A nonprofit Wi-Fi Alliance 1999-ben jött létre olyan vállalatok bevonásával, mint az Intel, az Apple, A Broadcom, a Dell vagy a Motorola. Céljuk a megalakuláskor egyértelműen a vezeték nélküli hálózatok elterjedésének és fejlesztésének segítése volt, mára pedig a szabványok és kapcsolódó technológiák javítására és ezáltal a mindenki által könnyen hozzáférhető és egyszerűen kezelhető élmény megteremtésére törekednek.

A web női sofőrei A szövetség által kiadott közlemény szerint, bár már általánosan elterjedt a Wi-Fi használata, még mindig túl körülményes az a módszer, ahogy a felhasználók a különféle vezeték nélküli hálózatokhoz kapcsolódhatnak. Magyarországon még kissé utópisztikusnak tűnhet a kezdeményezés háttere, hiszen itthon még mindig relatíve kevés a publikus, szabadon használható hotspotok száma, a hazai mobilszolgáltatók pedig saját hotspotok elindítása helyett még görcsösen ragaszkodnak ahhoz, hogy a felhasználók minél nagyobb részét mobilnetre csábítsák.


A hotspotter.hu térképe szerint azért Budapesten is
szépen gyarapodik a Wi-Fi hotspotok száma

A "webileg fejlett" országokban azonban már a szolgáltatók számára is egyre fenyegetőbb probléma, hogy az adatkommunikáció túlságosan leterheli a mobilhálózatokat, amelyek jelenlegi állapotukban egyszerűen nem erre a felhasználási eloszlásra és módszerre lettek tervezve. Épp ezért az Egyesült Államok nagyobb városaiban, vagy épp Európa nyugati felén már teljesen magától értetődően települnek mobilszolgáltatók által üzemeltetett Wi-Fi hotspotok. Ezek használatával a telefonról vagy egyéb mobil eszközről gyorsabban és "netbarátabban" lehet csatlakozni és adatokat pattogtatni ide-oda, és ezzel a módszerrel egyre többen élnek is.

A Wi-Fi Szövetség azonban egyfajta "kezdő női sofőr" hasonlattal él a Wi-Fire vágyókkal kapcsolatban: nagyon sokan leveleznek vagy neteznek mobil eszközökkel, ám nincsenek feltétlenül tisztában azzal, hogyan is kell kapcsolódni különféle hálózatokhoz. Szerintük azonban technológiailag megvalósítható lenne egy jóval könnyebb módszer is, ezért a gyártókat egy friss szabvány felé terelnék.

Bezzeg a mobilhálózatok! A mára több száz vállalatot tömörítő szövetség szakértői szerint a Wi-Fi csatlakozás teljesen egyszerűen megvalósítható lenne a mobilhálózatok módszeréhez hasonlóan: a telefonok automatikusan váltanak át egy másik mobilcellára akkor, ha az erősebb, stabilabb jelet ad. Ha a mostanihoz hasonló ütemben terjednek a hotspotok, akkor lehetségessé válik, sőt inkább ajánlott lesz egy olyan metódis bevezetése, amikor a mobil eszköz automatikusan egyik hálózatról a másikra vált, és a felhasználó bármilyen beavatkozása nélkül felépíti a kapcsolatot. Bármilyen interakcióra csak akkor lenne szükség, ha csak olyan hálózat van a közelben, amely valamilyen titkosítással, jelszóval van levédve.

Böngészőháború: brutálisan nyitott a Firefox 4
Ponródomain: már gyakorlatban is lehetséges
Közel kétmillió hazai szélessávú előfizetés

Arra is gyógyírt jelentene a megoldás, ha a felhasználó valamelyik szolgáltató fizetős Wi-Fijét venné igénybe: miután előfizet a szolgáltatásra, a személyes bejelentkezési információit eltárolná az új szabványok alapján legyártott hálózati eszközök kezelőszoftvere, így ezekben az esetekben sem lenne szükség manuális bejelentkezési procedúrára.

A Wi-Fi Alliance idén már elindított egy gyártók felé irányuló kezdeményezést arról is, hogy a Wi-Fi jeleket közvetítő vagy továbbosztó berendezések egymás közötti kapcsolódását automatikusabbá tegye, mostani javaslatuk gyakorlati megvalósításának lehetőségein pedig már dolgoznak a tagok szakemberei.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.