A kormány december 4-i hatállyal létrehozta a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökséget, amitől a kiemelt projektek gyorsabb megvalósítását és "ésszerű költséggel" megvalósuló fejlesztéseket várnak.
A Pénzügyminisztérium Informatikai Szolgáltató Központ (PMISZK) általános jogutódjaként december 4-i hatállyal a kormány létrehozta a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökséget (KIFÜ). A kiemelt informatikai fejlesztések központosított lebonyolítását végző szervezet létrehozásával a kormány reményei szerint a jövőbeni fejlesztések reális és ésszerű költségek mellett, a határidők betartásával, magas színvonalon valósulhatnak meg.

Az elmúlt években a PMISZK végezte a jelentősebb hazai központi kormányzati informatikai fejlesztések zömét, így az egyablakos vámügyintézéssel, az elektronikus fizetéssel, a Költségvetés Gazdálkodási Rendszerrel (KGR), az adóalany-centrikus adatszolgáltatási modellel (ACM) vagy a családtámogatási ellátások folyósításának korszerűsítésével (TÉBA) kapcsolatos projekteket is.

Milliárdos költségek A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium hétfőn kiadott közleménye szerint a hatékonyabb, egységes módszertan szerinti projektfolyamatok csökkentik az érintett befogadó intézmények adminisztrációs terheit és növelik az átláthatóságot. Az uniós társfinanszírozású informatikai fejlesztéseknél pontosabb, gyorsabb forráslehívás és elszámolás várható az intézkedéstől. A centralizált működés következtében a projektirányításhoz kapcsolható közvetlen és közvetett költségek területén a tapasztalati adatok alapján akár 40-50 százalékos csökkenés is remélhető.

A vártnál hamarabb elkészülhet az infokommunikációs stratégia
Használható e-ügyintézést ígérnek az informatikai stratégiában
Nyitrai Zsolt: őszre eldől a Nemzeti Digitális Közmű sorsa


A közlemény szerint az elmúlt időszakban a kormányzati szférában az informatikai fejlesztések megvalósítása központi irányítás nélkül, összehangolatlanul zajlott  A kiemelt projektek projektgazdáinak kiválasztása egységes koncepció híján esetlegesen folyt le, a projektgazda szervezetek szakmai és projektmenedzsment felkészültsége egyenetlen volt.

Az előző kormányzat alatt rendszeres gyakorlattá vált a projektszervezetek és projektirodák kiszervezett működtetése, ami milliárdos nagyságrendű költséggel járt az államnak, ráadásul a projektek megvalósítása során megszerzett tudás és gyakorlat sem intézményesült. Az új, vegyes modell egy meghatározott szintű, állandóan rendelkezésre álló belső kapacitásra alapozza a működést, amelyet csak különösen indokolt esetben egészíthet ki külső projektirodai közreműködés - áll a minisztérium közleményében.

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.