A Margit körúti lakásból induló egykori 3 am Labs Bt által kifejlesztett technológián alapul a ma már több, mint 28 milliós felhasználói bázissal büszkélkedő LogMeIn. A gyakran a hajnali órákig dolgozó Anka Márton a 2000-es évek elejétől fejlesztette a RemotelyAnywhere nevű szoftvert, amellyel számítógépek távoli irányítását lehetett megvalósítani. Ma már az innen kinövő LogMeIn központja a Bostonhoz közeli Woburnban van, a világméretűvé nőtt vállalkozás egy amszterdami és egy sydney-i regionális központtal is rendelkezik. Anka Márton, a cég többségi tulajdonosa ma már Amerikában teljesít szolgálatot a cég műszaki igazgatójaként, itthon pedig a fejlesztések elején bekapcsolódó Kovács Tamás vezeti a hazai leányvállalatot: a budapesti és szegedi telephelyeken a fejlesztési munkák folynak.
Csatlakozás bárhonnan | Az egykori magyar találmány mára egy világszerte elismert módszerré nőtt. Lényege, hogy a LogMeIn átlal kínált szoftverek segítségével bármilyen kliensről, akár mobiltelefonról vagy egy autóba épített fedélzeti számítógépről is elérhetjük otthoni vagy munkahelyi gépünket, amely fölött akár a teljes irányítást is átvehetjük: használhatjuk a rajta futó programokat, elérhetjük a rajta tárolt adatokat.
A LogMeIn Free a belépő szintű, ingyenes szolgáltatás - csupán az elérni kívánt gépre kell telepíteni (egy alig két perces, egyszerű módszerrel), majd bárhonnan bejelentkezve a LogMeIn fiókba, máris irányíthatjuk a távoli PC-t vagy Macet. A fizetős változat, a Pro2 olyan extra funkciókat kínál, mint a közvetlen fájlátvitel, a hangtovábbítás (akár a távoli gép zenefájljait is hallgathatjuk), vagy a távoli adatok nyomtatása helyi nyomtatóra.
Az alapötletnek mára megannyi specializált változata létezik, mint például a távoli javításra szolgáló Rescue vagy a VPN szolgáltatásokat egyszerűen megvalósító Hamachi2. A LogMeIn több, mint 28 millió felhasználója már 90 milliónál is több gépre telepítette a cég valamelyik szoftverét.
Most pedig közel a nap, amikor az egymilliomodik távoli hozzáférést is lebonyolítják LogMeIn szoftver segítségével. A vállalat még egy nyereményjátékot is indított, melyben a bűvös számot elérő felhasználó egy iPadet és LogMeIn előfizetéseket kap - üröm az örömben, hogy a hazai gyökerek ellenére a játék csak az Egyesült Államok területén élő felhasználókra vonatkozik...
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak