Az "iparági pletykákat" az esetek többségében a megfelelő helyen kezelik az olvasók, gyártók és befektetők egyaránt, néha azonban egy-egy kósza híresztelés is komoly pénzügyi zuhanást okozhat. Így történt a Samsunggal is, amely egy nap alatt tízmilliárd dollárt bukott egy tajvani rövidhír miatt.
Furcsa is lenne, ha a szinte naponta felbukkanó új iPhone-pletykák nyomán fel-le ugrálna az Apple részvényeinek árfolyama attól függően, az olvasóknak és befektetőknek mennyire tetszik az agyonphotoshopolt, "megbízható forrásoktól" kiszivárgott fénykép, vagy állítólagos beszállítói információ. Ennek ellenére egy hasonlóan pletykaszintű rövid információ kellett ahhoz, hogy a Samsung élete legnagyobb egy nap alatti árfolyamzuhanását produkálja.
It's raining stocks ■ A nagy hullámokat egy kis hír csapta fel:
a tajvani DigiTimes rövid írása az amerikai Micron Technology alkalmazottjától származó értesülésekre hivatkozva számol be arról, hogys az Apple a Samsung helyett ezentúl a japán Elpida vállalatot tenné meg fő DRAM-beszállítónak. Mivel a jelenleg legnagyobb DRAM-gyártónak számító Samsung a más területeken folyó jogi csatározások ellenére bebetonozott beszállítónak számított az iPhone-ok, iPadek és MacBookok memóriachipjeit tekintve, a váltás valóban övön aluli ütésként érné a koreai vállalatot.
A DigiTimes május 15-én megjelent cikkére másnap, egyetlen nap alatt 6,2 százalékkal zuhant a Samsung papírok ára a tőzsdén, így a vállalat a kereskedési időszak végére több mint tízmilliárd dollárral ért kevesebbet, mint huszonnégy órával korábban. A befektetők hittek az egyébként semmilyen szinten nem megerősített információnak, és úgy gondolták, komoly átrendeződést jelenthet a DRAM-piacon, ha a japán vállalat egy ilyen szintű, állandó megrendelést elhappol.
A befektetői reakció már csak azért is furcsa, mert bár a DigiTimes többségében valóban megbízhatónak számít a hasonló iparági híresztelések valóságtartalmát illetően, de azért volt jó néhány példa, amikor ők is mellélőttek valamilyen biztosra vett pletykával. Ráadásul a mostani szivárogtató nem más, mint az a Micron Technology, amely épp tárgyal a japán pénzügyi rendszer miatt csődöt jelentett Elpida megvásárlásáról...