Megduplázta kormányzati eladásait Magyarországon 2012-ben a Dell – hangzott el az amerikai nagyvállalat hazai leánycégének mai budapesti évértékelőjében. A Dell összességében valamivel 10 százalék alatti növekedést tudott felmutatni tavaly magyarországi bizniszében.
Sikeresnek minősítette a 2012-es évet Dienes-Oehm Tivadar, a Dell Magyarország értékesítési menedzsere. Kiemelte, ebben a korábbi évekhez képest jóval nagyobb szerep jutott a kormányzati piacnak. A szakember úgy reméli, ez a tendencia a 2013-as évre is igaz lesz. A cég központi közbeszerzésben érdekelt partnerei a múlt év folyamán megduplázhatták a szállításaikat (asztali gép, notebook, monitor), amelyek együttesen 600 millió forintos bevételt hoztak a Dell Magyarországnak. A magyarországi teljes üzletre vonatkozó adatot nem kívánta nyilvánosságra hozni Dienes-Oehm, csak annyit jegyzett meg, hogy nálunk összességében 5 és 10 százalék közé esett a növekedés mértéke.



PC-ben és szerverben is második  David Spruyt, a Dell kelet-közép-európai disztribúció vezetője emlékeztetett a cégnél 2009-ben elindult átalakulási folyamatra, amelynek célja, hogy az egykori PC-szállítóból megoldásszállító váljék. Ezt szolgálják az elmúlt időszak több milliárd dollárt felemésztő felvásárlásai is a termékportfolió kiteljesítése érdekében, különös tekintettel az adatközponti tárolókra, hálózati eszközökre.  Az átalakulási folyamat a terveknek megfelelően halad és már érezteti a hatását a bevételekben is. A Dell globális forgalmának 50 százaléka 2012-ben már nem a kliens (PC, notebook, szerver) eladásokhoz kötődött.

A kliens termékek kapcsán elmondta még, hogy logisztikai és költségszempontokból is változik a Dell által kitalált gyártási stratégia, a cég egyre nagyobb léptékben halad a fix konfiguráció irányába, jóval kevesebb gép készül egyedi megrendelésre.

David Spruyt elmondta: az IDC kimutatása alapján a márka a jelenleg elérhető 2012. harmadik negyedévi összesítés alapján Magyarországon az asztali gépek piacán mind az üzleti szegmensben, mind pedig a lakossági piacon tartotta második helyét, 21,6, illetve 24,6 százalékkal (a világpiacon az IDC felmérése szerint a harmadik helyen áll). A konzumer notebookok piacán viszont 21,1 százalékkal első helyen állt.

Ami az x86-os szervereket illeti, itt mind az egysocketes, mind a kétsocketes modelleknél a második helyen áll. Az előbbinél a második hely 9,7 százalékot jelent, ami igen messze van a piacelső HP 82,1 százalékától. Az utóbbinál viszont a Dell 36,9 százalékos részesedésével megközelítette az itt is ugyancsak első HP-t, amely a piac 40,6 százalékát szerezte meg. Utóbbi piac éves szinten 37,7 százalékkal bővült, ezen belül a Dell megötszörözte a saját részét.

Dell: már nem vagyunk PC-gyártók!
IDC: eltaktikázták magukat a PC-gyártók

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.