Az odáig szép, hogy az Intel megszabja ultravékony notebook-szabványának felső árszintjét, de akkor engedjen a processzorok árából - követelik a hardvergyártó partnerek.
A MacBook Air hihetetlen konzumer sikerére és divatdiktáló dizájnjára épít az Intel által kiadott ultrabook szabvány. A pengevékony, szuperkönnyű notebookok felépítésbeli és pozicionálási előírásait tartalmazó koncepció 1000 dolláros plafont határoz meg a végfelhasználói árra: ez gyakorlatilag az almás dizájnnoteszek legkisebb versenyzőjének árszintje. A hardvergyártók viszont úgy vélik, az alkatrészek jelenglegi bekerülési költsége mellett lehetetlen tartani ezt a célt.


Mennyit enged a feléből? A tajvani DigiTimes információi szerint több gyártó mormogását követően most az Acer elnöke, Scott Lin hozta szóba az árazási problémát. Ugyan az Intel erős jóslata szerint 2012 végére a notebookok 40 százaléka ultrabook lesz, a chipgyártó ezt az előrejelzést többek között a kompetitív árszintre építette, ezt viszont a notebookgyártók a jelenlegi keretek között nem fogják tudni tartani.

A főként ázsiai piacra, valamint OEM szegmensre fókuszáló Compal elnöke, Ray Chen is rosszallását fejezte ki, az Intel szerinte sem vette figyelembe az árszint meghatározásakor, hogy a processzorok ára mellett szinte lehetetlenség az összes többi alkatrész és persze az összeszerelés költségeit beszorítani az 1000 dolláros keretbe.

Reszkess, MacBook Air: jönnek az ultrabookok
Az Apple a PC-piacot is meghódítja?
Az intel tabletverő notebookja, az ultrabook

Alma fölé nem jó lőni Az Intel idei fejlesztői konferenciájának is egyik fő támájául választotta az ultrabookokat, a szlogen szerint ezek az eszközök a PC-k evolúciójának új lépcsőfokát jelentik. Ezzel technikailag az elemzők is egyetértenek, ám ők is rámutatnak arra, hogy az ultravékony, dizájn-notebookok csak akkor érhetnek el igazi piaci sikert, ha a MacBook Airhez hasonló árszinten betörnek az árban is széles tömegekhez szóló kategóriába.

Az első ultrabook szabványú notebookok még ez év végéig megérkeznek, az említett gyártók mellett a Lenovo, az Asus és a Toshiba is bemutatja saját modelljeit. Ezek viszont mind a meghatározott 1000 dolláros kategória fölött kerülnek boltokba. Ezek még az Intel jelenleg legfrissebb Sandy Bridge platformjára épülnek, ám jövő év elején már Ivy Bridge alapú eszközök várhatók - az Intel viszont egyelőre nem tett olyan utalásokat, amelyek szerint az új platform kedvezőbb árszinten érkezne a mostaninál.

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.