Három havi stagnálást követően augusztusban 1,773 millióra nőtt a digitális televízió-előfizetések száma a legnagyobb műsorterjesztők hálózatában, ami így az összes előfizetés 61,7 százalékát teszi ki.
A hagyományos földfelszíni műsorszórás nyugdíjazása október 31-én indul a barcsi analóg átjátszóadó lekapcsolásával indul, és legkésőbb 2014 decemberével zárul. A szükséges frekvenciacseréket az Antenna Hungária heteken belül végrehajtja. A digitális lefedettség már közel 100 százalékos, javításra már csak a sugárzás minősége, illetve a beltéri lefedettség kapcsán van szükség. A folyamatról és az Antenna Hungária szerdai tájékoztatójáról
a Bitport is részletesen beszámolt, amit most a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság augusztus havi televíziós gyorsjelentésével egészíthetünk ki.
Hatból négy analóg ■ A
tegnap közzétett anyag tizenegy hazai műsorterjesztő önkéntes adatszolgáltatásán, 2,875 millió előfizetés statisztikáin alapul. A megközelítőleg 4 millió magyarországi háztartásban több mint 3,2 millió előfizetéses televíziós szolgáltatást vesznek igénybe, a fennmaradó közel 800 ezer háztartásban a tető- vagy szobaantennával szabadon fogható analóg és digitális földfelszíni sugárzású műsorokat vagy ingyenesen elérhető műholdas adásokat néznek.
A digitális előfizetéseken belül augusztusban 780 ezerre, vagyis 27,1 százalékra nőtt a kábeltelevízióra vagy IPTV-re előfizetők száma. A műholdas szolgáltatást 922 ezren vették igénybe, a MinDig TV Extra szolgáltatásnak pedig 71 ezer előfizetője volt a hónap végén. A vezeték nélküli előfizetések részesedése kis csökkenés után 34,5 százalékon állt, míg az analóg kábeltelevíziós szolgáltatások aránya 38,3 százalék volt.
UPC, DIGI, Telekom ■ A dokumentumban szereplő szolgáltatók vezetékes előfizetéseinek száma augusztusban 1,882 millió volt, ezen belül az analóg előfizetések száma az előző hónaphoz képest 1,110 millióról 1,102 millióra csökkent. A teljes becsült piacra vonatkozóan és valamennyi technológiát figyelembe véve a UPC a piacvezető 26,6 százalékos részesedéssel, a második a DIGI 23,5 százalékkal, a harmadik a Magyar Telekom 22,7 százalékkal.
A vezeték nélküli szolgáltatásokat a gyorsjelentés teljes körűen lefedi. Ebben a szegmensben a DIGI részesedése 37,9 százalék, majd a Magyar Telekom és a UPC következik rendre 28,9 és 23,2 százalékkal. A vezetékes szolgáltatások esetében a UPC részesedése 28,1 százalék, második helyen a Magyar Telekom áll 20 százalékkal, a harmadik DIGI a maga 17,1 százalékával. A több száz kisebb szolgáltató együttes részesedése 16,6 százalék.