Három havi stagnálást követően augusztusban 1,773 millióra nőtt a digitális televízió-előfizetések száma a legnagyobb műsorterjesztők hálózatában, ami így az összes előfizetés 61,7 százalékát teszi ki.
A hagyományos földfelszíni műsorszórás nyugdíjazása október 31-én indul a barcsi analóg átjátszóadó lekapcsolásával indul, és legkésőbb 2014 decemberével zárul. A szükséges frekvenciacseréket az Antenna Hungária heteken belül végrehajtja. A digitális lefedettség már közel 100 százalékos, javításra már csak a sugárzás minősége, illetve a beltéri lefedettség kapcsán van szükség. A folyamatról és az Antenna Hungária szerdai tájékoztatójáról a Bitport is részletesen beszámolt, amit most a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság augusztus havi televíziós gyorsjelentésével egészíthetünk ki.

Hatból négy analóg  A tegnap közzétett anyag tizenegy hazai műsorterjesztő önkéntes adatszolgáltatásán, 2,875 millió előfizetés statisztikáin alapul. A megközelítőleg 4 millió magyarországi háztartásban több mint 3,2 millió előfizetéses televíziós szolgáltatást vesznek igénybe, a fennmaradó közel 800 ezer háztartásban a tető- vagy szobaantennával szabadon fogható analóg és digitális földfelszíni sugárzású műsorokat vagy ingyenesen elérhető műholdas adásokat néznek.  





A digitális előfizetéseken belül augusztusban 780 ezerre, vagyis 27,1 százalékra nőtt a kábeltelevízióra vagy IPTV-re előfizetők száma. A műholdas szolgáltatást 922 ezren vették igénybe, a MinDig TV Extra szolgáltatásnak pedig 71 ezer előfizetője volt a hónap végén. A vezeték nélküli előfizetések részesedése kis csökkenés után 34,5 százalékon állt, míg az analóg kábeltelevíziós szolgáltatások aránya 38,3 százalék volt.

UPC, DIGI, Telekom  A dokumentumban szereplő szolgáltatók vezetékes előfizetéseinek száma augusztusban 1,882 millió volt, ezen belül az analóg előfizetések száma az előző hónaphoz képest 1,110 millióról 1,102 millióra csökkent. A teljes becsült piacra vonatkozóan és valamennyi technológiát figyelembe véve a UPC a piacvezető 26,6 százalékos részesedéssel, a második a DIGI 23,5 százalékkal, a harmadik a Magyar Telekom 22,7 százalékkal.





A vezeték nélküli szolgáltatásokat a gyorsjelentés teljes körűen lefedi. Ebben a szegmensben a DIGI részesedése 37,9 százalék, majd a Magyar Telekom és a UPC következik rendre 28,9 és 23,2 százalékkal. A vezetékes szolgáltatások esetében a UPC részesedése 28,1 százalék, második helyen a Magyar Telekom áll 20 százalékkal, a harmadik DIGI a maga 17,1 százalékával. A több száz kisebb szolgáltató együttes részesedése 16,6 százalék.

Nem lassítanak a telenoros mobilnetezők
Bírósági döntés miatt nem indulhat az állami mobilszolgáltató

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.