A RIM külön cégbe szervezné hálózatának üzemeltetését és a kézieszközök gyártását, hogy megszabadulhasson rogyadozó hardveres üzletágától – értesült róla a The Sunday Times.
A brit hetilap legutóbbi száma meg nem nevezett forrásaira hivatkozva számolt be róla, hogy a kanadai Research In Motion külön cégbe szervezve értékesítené a kézieszközök gyártását. A vállalat ettől kezdve az egész világra kiterjedő üzenet- és adathálózatának (BlackBerry Messenger, BlackBary Internet Service, BlackBerry Enterprise Servive) licencelésére építené a jövőjét, amit korábban már a RIM januárban leköszönt társ-vezérigazgatója,
Jim Balsillie is szorgalmazott – természetesen akkor még fel sem merült a hardveres üzletág áruba bocsátása.
Homályos értesülések ■ A The Sunday Times szerint ettől függetlenül a hálózati üzletág is eladó, ha befut rá a megfelelő ajánlat, és azt a lehetőséget is vizsgálják, hogy vevőt szerezzenek a teljes vállalat többségi tulajdonrészére. A lap utóbbi esetben a Microsoftot, a kézieszközök gyártását tekintve pedig a Facebookot, illetve az Amazont nevezte meg potenciális vásárlóként. A RIM már korábban együttműködést kezdeményezett az RBC-vel és a JPMorgan Chase-zel üzleti tevékenységének "stratégiai átvilágításáról", és a konkrét tervek bejelentésére a hetilap beszámolója alapján még a nyáron sort kerítenek.
Ez jóval megelőzné
a BlackBerry 10 kiadását, és az sem világos, hogy ebben a felállásban mi lenne az új operációs rendszer sorsa, ami ebben a pillanatban a legfontosabb kérdésnek tűnik a cég jövőjével kapcsolatban. A Research In Motion új vezérigazgatója,
Thorsten Heins eddig azt hangsúlyozta, hogy a BlackBerry platformot együttműködéseken, licenc-megállapodásokon vagy
az üzleti stratégia átalakításán keresztül erősítenék meg, de azt a lehetőséget elvetette, hogy a vállalatot részben vagy egészében áruba bocsássák. Az mindenesetre biztos, hogy a RIM június 28-án jelenti be legutóbbi negyedéves eredményeit.
A Palm útján ■ A hetilap ellenőrizhetetlen értesülései pillanatok alatt elterjedtek a világhálón, anélkül, hogy bárki is kommentálta volna azokat a RIM vagy a feltételezett vevők részéről. Az viszont eddig sem volt titok, hogy a kanadai mobilcég komoly problémákkal küzd. A vállalat másfél éve folyamatosan veszít piacából, részvényei mélyrepülésben vannak, felsővezetői közül szinte hetente lelép valaki, az alkalmazottakra pedig több ezer fős létszámleépítés vár a dollármilliárdos nagyságrendű megtakarítás reményében. Változásra a közeljövőben sem számíthatunk: azt már Thorsten Heins is megszellőztette, hogy a RIM várhatóan ezen a héten is negatív negyedéves üzemi eredményről számol majd be.