Egymás után állnak ki a legújabb generációs képmegosztó szolgáltatások a sértő vagy negatív tartalmú fotók tiltása mellett. Az internet továbbra is szabad, de mégsem minden szinten.
A legújabb cenzúrázó szolgáltató a Facebook által nemrég egymilliárd dollárért felvásárolt Instagram. Az iPhone-okon elterjedt, majd idén áprilistól Android alatt is elérhető szolgáltatás közleményében elítéli azt a gyakorlatot, amely az önveszélyes viselkedést népszerűsíti. Ezért mostantól önhatalmúlag szűrik és eltávolítják az olyan képeket, amelyeken öngyilkossággal, öncsonkítással, vagy épp étkezési rendellenességek propagálásával kapcsolatos témák találhatók.

Mostantól nem engedélyezzük, hogy felhasználói fiókok, képek vagy címkék dicsőítsenek, promotáljanak vagy támogassanak önveszélyes viselkedést. Amennyiben felhasználóink ilyen tartalmakra bukkannak, javasoljuk ezek megjelölését, vagy az adott felhasználó bejelentését támogatási csoportunkhoz a használati feltételek megsértése miatt.
Fontos megjegyeznünk, hogy ez a gyakorlat nem terjed ki azokra a felhasználói fiókokra, amelyeket azért hoztak létre, hogy konstruktívan megbeszélhessék vagy dokumentálják az önveszélyes cselekedeteket, és céljuk az ezekből való felépülés elősegítése és az ezzel kapcsolatos beszélgetés.
(részlet az Instagram blogbejegyzéséből)



Egészséges egységfront Az Instagram mostani szerepvállalása egy idén elkezdett folyamatba illeszkedik. Február végén a Tumblr mikroblog szolgáltatás tiltott ki minden olyan blogot, amelyben önveszélyes tevékenységek jelennek meg pozitív színezetben. Közleményében a Tumblr fenntartja elkötelezettségét a szólásszabadság mellett, azonban az egészséges emberi életet tiszteletben tartó határokkal. Ha pedig bárki olyan kifejezésekre keres Tumblr-en, mint az anorexia vagy bulímia, egy üzenet jelenik meg, amely a kapcsolódó tartalmak káros mivoltára figyelmeztet. Márciusban a képek megjelölésével és közzétételével gyorsan divatossá váló Pinterest is hasonló kampányba kezdett.

Tavaly óta a Facebookot is több szervezet keresi meg hasonló törekvések bevezetésével kapcsolatban. Bár a legnagyobb közösségi oldal ilyen átfogó szabályozást még nem vezetett be, több kezdeményezésnek van saját oldala az énkép elfogadásának segítésétől öngyilkosságok megakadályozása elleni segélyvonalakig.

Egymilliárdért a Facebook zsebébe került az Instagram
Instagram: már droidosok is elkezdhetik
Ahogy nő a paranoia, úgy fogynak a Facebook-ismerősök

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.