Soha nem lehet elég érzékletesen megmagyarázni, miben különböznek a különféle felhő-megoldások típusai. Egy új infografika a szállítók és szolgáltatók névsora felől közelít.
SaaS, IaaS, PaaS, és egyéb csodálatos kifejezések keringenek mostanában a szakmai médiában, és egyre inkább a fejekben is. Mindegyikre akadnak jobb és rosszabb meghatározások, amelyek leginkább abból az irányból közelítik meg a kérdést, milyen jellegű szolgáltatást kap az adott mewgoldást választó ügyfél. A Horn Group által készített infografika arra épít, hogy sokan még mindig nem is tudják, hogy tulajdonképpen valamilyen felhő alapú megoldást használnak, azt viszont igen, hogy munkájukat a Google dokumentumkezelőjében végzik, a fájljaikat a Dropbox távoli tárhelyén szinkronizálják, vagy a Salesforce.com ügyfélkezelője segít nekik.

A troposzféra és ami fölötte van Az alábbi képen látható séma tetején (a földi légkör szerinti termoszférában) olyan szolgáltatók nevei láthatóak, akik sokak szerint nem is tartoznak a szigorúan vett cloud témakörbe. Ezek főként olyan kommunikációs megoldások, amelyekben nem valamilyen belső folyamat felhőbe helyezésén van a hangsúly, inkább weben futó, kész célalkalmazások.

A mezoszférának megfelelő következő szint a szoftverszolgáltatások területe. Ha megnézzük a neveket, itt már több olyat találhatunk, amelynek megoldását mi magunk is használjuk vagy ismerjük: olyan szoftvereket, amelyek nem a saját számítógépünkön futnak, hanem egy webböngészőn keresztül a felhőből érjük el őket.

A sztratoszféra a platformszolgáltatásoké. Itt már a szoftveres megoldások és a számítási platform is a felhőben található, működtetésükhöz elég akár egyetlen vékony kliens és internetkapcsolat. A legalsó szint pedig, mely a földi légkör troposzférájának felel meg, már az infrastruktúra-szolgáltatások gyűjtőhelye. Itt már a teljes infrastruktúra kihelyezett és virtualizált módon működik, nincs fizikai szerver vagy ezeken futó szoftver az irodában, a teljes vállalati IT a felhőbe költözik. Kattintson az alábbi infografikára, hogy nagyobb méretben is megnézhesse!

Cloud - a felhő alapú számítástechnika szintjei - bitport.hu
Cloud - a felhő alapú számítástechnika szintjei - bitport.hu


Felhőbarát licencelést tervez a Microsoft
Tonnányi tárhelyet vásárol az Apple
Felhőszámítási labort kapott az Óbudai Egyetem

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.