A Google költséghatékony cloud-notebookjai június óta rendelhetők, ám igazi őrület még nem alakult ki körülöttük. Most a chromebookoknál is kijátsszák az ár-kártyát.
A Google a Bloomberg kérdésére elárulta: több Chromebook alapú notebook ára jelentősen csökkenni fog a közeljövőben, hogy valós alternatívaként léphessenek fel az iPadekkel és az olcsó windowsos eszközökkel szemben. Úgy tűnik tehát, hogy a tabletek és az okostelefonok piacán mostanában tapasztalható árcsökkentési trend átúszik a noteszgépek szegmensébe is.

Lepattogzó krómozás Az első konkrét példának a Google közleménye két eszközt említ. A Samsung chromebookja 429, az Acer modellje pedig 349 dollárért került a boltokba, a tervek szerint azonban a 299 dolláros egységes árszintre viszik le őket a gyártók a Google-lal egyetértésben.




A Chromebook tipikus példája az olyan, alapvetően jó ötleteknek, amelyek rosszkor és rossz helyen jelennek meg. A Google főként a tabletek népszerűségének növekedésére válaszolna a megoldással, amely az érintőképernyős kiépítés helyett a hagyományos notebook-formavilágot képviseli. A chromebookok lényege, hogy a Chrome böngészőn alapuló, ultravékony kliens operációs rendszer szinte csak a minimális erőforrásokat igényli, ezért az eszközök hardveres szinten spórolósak lehetnek, és ez természetesen pozitívan hathat a chromebookok tömegére és az akku hatékonyságára is.

Net nélkül is levelezhetünk a Chromebook gépeken
Júniusban indul a Chromebook-offenzíva

Időközben azonban egy újabb trend is befészkeli magát a notebook-piacra, ez pedig az ultrabookok elszaporodása. Az Intel által meghatározott szabvány a MacBook Air vékonyságát és stílusát honosítaná meg windowsos környezetben, és a várakozások szerint erősen épít a jövőre megjelenő, erőforráskímélő Windows 8-ra is.

Igaz, hogy az ultrabookok jóval drágábbak (a gyártók mostanra tudták csak áraikat a szabvány által megkövetelt 1000 dolláros plafon alá tuszkolni), ám nagy előnyük a chromebookokkal szemben, hogy valódi, gépre telepített alkalmazásokat tesznek lehetővé, nem szükséges folyamatos netkapcsolat a használatukhoz, mint a felhő alapú Chrome rendszer esetében.

Már az emberek álmaiba is beszivárgott a mesterséges intelligencia

Tudtuk, hogy az MI az élet minden területén megjelenik, de így is elég vadul hangzik, ami az Amerisleep márciusi felmérésében olvasható.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.