A Google korábban bejelentett stratégiájának egyik lépéseként lezárja a Google Labst, és inkább az alaptevékenységeire fókuszál. A 20 százalék szabadon felhasználható munkaidő viszont marad.

A Google-nél zajlik az élet. Múlt hónapban zárták le a Health és a PowerMeter projekteket, valamint lényeges belső változtatásokat is tettek a létező termékágazatok egyszerűsítésének illetve korszerűsítésének érdekében.

Lapáton a Labs Az átalakítás keretében most a Google Labs csendes eutanáziáját jelentették be. Bár a cégnél tisztában vannak azzal, hogy a Labsben megjelent kísérleti alkalmazásokból sokat tanultak, most mégis úgy látják, nincs szükség a kísérleti projektek számára fenntartott gyűjtőhelyre.

A Labs alkalmazásai nem tűnnek el nyomtalanul. Az Android appként elérhető megoldások továbbra is elérhetőek maradnak az Android Marketen, míg a többi kísérleti projekt különböző termékkörökbe fog integrálódni.

A 20 százalékos stratégia A cég azonban nem változtat az elhíresült "20 százalék szabadidő" stratégiáján. A Google-nél dolgozók ugyanis idejük ötödét olyan projektekkel tölthetik, amelyek nem feltétlenül tartoznak munkakörükbe. Ezekből a szabadon felhasználható órákból született például a Gmail, a Google News és a Google Reader. De említhető hazai vonatkozású fejlesztés is, hiszen a nemrég bemutatott budapesti útvonaltervező szolgáltatás szintén ennek a filozófiának köszönhető. A Labs oldal olyan sikeres projektek szülőhelye volt, mint a Goggles, a Groups, a Maps és az iGoogle.

Noha a 20 százalék szabad munkaórák alatt létrehozott kísérleti témák jelentős része Labs projektként született meg, mégis a keresőóriásnál azt állítják, hogy a két dolog nincs hatással egymásra. Továbbra is új és kísérleti alkalmazásokra áldozzuk időnk egy részét – nyilatkozta a hír kapcsán a Google szóvivője.

Fókuszban maradnak A Google Labs lezárása és a Google belső átszervezése tehát nem a kísérleti alkalmazások iránti elkötelezettség végét jelenti, hanem csupán átcsoportosítás történik a cégnél. Arra ösztönzik a dolgozókat, hogy energiáikat főleg a meglévő projektek tökéletesítésére fordítsák. A fejlesztések központi eleme a Google+, a keresőóriás közösségi hálózata lesz az elkövetkezendő időkben.

Google: hobbiprojektből budapesti útvonaltervező
Hasznos alkalmazások a Google boszorkánykonyhájából

Dollármilliók helyett börtönévek járhatnak az oktatási chatbot fejlesztőjének

A korábban számos elismerést elnyerő AllHere megoldását az USA második legnagyobb oktatási körzete is bevezette. Nemrégiben azonban többek között csalással, hamisítással és a befektetők szándékos megtévesztésével vádolták meg a startup alapító-vezetőjét.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.