Több más vállalat törekvéséhez csatlakozott a Microsoft annak érdekében, hogy az Apple-t megfosszák az App Store kifejezés kizárólagos használati jogától, mert az túl általános. Kéri mindezt a Windows, az Office és a Word termékek gyártója.
Mobilgyártók kezdeményéhez csapódott lelkes támogatóként a Microsoft, melynek célja, hogy az App Store kifejezést mindenki használhassa. Az Apple alkalmazásboltjának elnevezése a HTC, a Nokia és a Sony Ericsson szemét is csípi, így a redmondi szoftvercéggel közösen most azt próbálják elérni az európai hatóságoknál, hogy más is használhassa ezt a szókapcsolatot.

Köz-név Álláspontjuk szerint a névhasználat joga azért nem illeti meg az Apple-t, mert az Appstore és App Store angol szavak túlságosan általánosak, és nem egy bizonyos mobil alkalmazásokat kínáló boltra utalnak.

Néhány hete az USA-ban is volt már ebből probléma. Ott az Apple az Amazont jelentette fel az App Store szókapcsolat használata miatt, a Microsoft pedig szintén kérelmezte a hatóságoknál az Apple kizárólagosságának elutasítását.

Almás logika Bár az érvelésnek kétségtelenül van logikája, azért az Apple mellett több érv is felhozható. Az application rövidítése app-re és magának az App Store névnek az első nyilvános és széles körű vállalati használata is hozzájuk köthető, valamint nem lehet nem észrevenni az app és az apple szavak közötti párhuzamot.

És ugye a kizárolagosság ellen fellépő vállalat maga is olyan levédett terméknevekkel rendelkezik, mint például a Windows, az Office vagy éppen a Word. Ezek használatához egyébként szigorú feltételeket köt a cég.

Ez is eljött: antitröszt eljárást kezdeményez a Microsoft
Jogi össztűz zúdul a Google-ra

Csuklóból hozta a Turing-tesztet az OpenAI egyik modellje

Állítólag ez az első eset, hogy gyakorlati bizonyítékot szolgáltatnak egy gép sikeres Turing-tesztjére, bár az intelligencia megfejtéséhez ettől még nem jutottunk sokkal közelebb.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.