Az Európai Bizottság annak ellenére is az Európai Bírósághoz fordult a magyarországi távközlési különadó ügyében, hogy a kormány álláspontja szerint jogszerű, nemzeti hatáskörben hozott intézkedésről van szó.
A magyar kormány 2010 őszén az államháztartás egyensúlyának javítása érdekében vetett ki különadót a távközlési tevékenységre, a bolti kiskereskedelmi tevékenységre és az energiaellátók teljes vállalkozási tevékenységére. Az uniós jogszabályok betartását is ellenőrizni hivatott Európai Bizottság tavaly márciusban indított kötelezettségszegési eljárást Magyarországgal szemben a távközlési különadóval összefüggésben.

Az EB csütörtökön jelentette be, hogy az Európai Bírósághoz fordul a távközlési szektor hazai különadójának ügyében, mert álláspontja szerint Magyarország az uniós szabályokat megszegve továbbra is árbevételen alapuló különadó megfizetésére kötelezi a távközlési szolgáltatókat. Az EB tanulmányozza a kiskereskedelmi ágazatot érintő válságadót is, az energiaszektor esetében azonban nem kíván jogsértési eljárást indítani.

Az uniós távközlési jogszabályok értelmében az ágazatspecifikus díjak kizárólag az ágazat szabályozásával összefüggésben felmerült költségek fedezetéül szolgálhatnak, nem lehetnek eszközei az államkassza gyarapításának. A magyar kormány már korábban jelezte, hogy nem lát okot az idén kifutó szabályozás megváltoztatására, a válságadók ugyanis közös teherviselésre és az abban való arányos részvételre épülnek

Más is belefutott  Az EB egyelőre nem kéri bírság kiszabását Magyarország ellen. A Bizottság korábban már Franciaországot és Spanyolországot is az uniós bíróság elé idézte a távközlési különadók ügyében, mivel azokat nem az ágazat szabályozásával összefüggésben használták, Portugália esetében pedig a szolgáltatói tevékenységek korlátozása miatt kérte bírság kiszabására az Európai Bíróságot.

Megnyitotta az utat a mobilnet előtt az Európai Parlament 
Felemás uniós szabályozás jöhet az adatroaming terén

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.