Eddigi laza (sokak szerint inkább semmilyen) és globálisan kezelt tartalmi kontroll helyett az egyes országok igényeinek megfelelően szűri majd a megosztott tartalmakat a Twitter.
Január 26-tól érvényesek a Twitter új tartalomszűrési irányelvei, amelyek máris megosztják a közvéleményt. Sokan örülnek annak, legalább valamiféle felső irányítás kerül a gyakran közönséges, obszcén vagy épp gyűlöletkeltő üzenetek fölé, mások viszont a vállalat nyilatkozatait úgy értelmezik, hogy a Twitter bármilyen cenzúrára hajlandó, ha ezzel egy adott országba beteheti a lábát.

Ne szólj, szám Mindezidáig a Twitter csak akkor törölt egy adott tweetet a rendszerből, ha egy adott kormány hivatalosan felszólította erre. A szolgáltatás blogján közzétett új irányelvek alapján azonban mostantól országszinten is képes elrejteni tartalmakat, amelyeket akár előre szabályozott módon is kezelhet.


A Twitter-cenzúra nem így működik majd: a közlemény szerint a szűrt tartalmakat nem egyszerűen eltávolítják vagy módosítják, hanem a teljes üzenet helyén jelzik, hogy az adott tartalom a vonatkozó helyi szabályozásokba ütközik, ezért onnan nem elérhető.

A bejegyzés példaként a Németországban és Franciaországban törvénybe ütköző, nácizmust éltető kijelentések lehetnek olyanok, amelyeket az országokból internetezők nem láthatnak, a világ számára azonban továbbra is elérhetőek maradnak a kérdéses tartalmak - nem töröl tehát a Twitter, csupán országszintű irányelvek alapján szűr.

A felhasználók jelentős része azonban szólásszabadságát félti: a kapcsolódó hozzászólások és tweetek jellemző tartalma, hogy az egykor szabad és országok felett álló internet eme szeglete az adott terület kormányának játékszere lehet. "Mi lesz akkor, ha nálunk a kormány minden ellenzéki politikai tartalmat betilt?" - írja egy kelet-európai Twitter felhasználó. Az új törekvések pont a Twitter tavalyi szerepét áshatják alá: az egyiptomi forradalom és az ezt követő arab szabadságmozgalmak egyik fontos hajtóerejét épp a Twitteren hírt adó, toborzó, buzdító üzenetek adták.

A Google két év után visszatér Kínába
Angliában betilthatják a felnőtt tartalmakat
Óvatos cenzúra a Google Instantban

Nem fáj fejem A Twitter képviselői azóta igyekeznek enyhíteni a feszültséget, saját üzeneteik szerint nem minden tiltást és szabályt alkalmazzák automatikusan, az általános szólásszabadságot meggátló kéréseket mindig nagyon megfontolják majd. Ennek azonban ellentmondanak más Twitter-vezetők üzenetei, akik az üzlet növekedésének igényével magyarázzák az új szabályozást. "Egyes országokban a szólásszabadság teljesen mást jelent, mint amit mi gondolunk róla, ezért ezeken a helyeken eddig nem működhettünk" - írja a Twitter blogjának egyik bejegyzése. "Ha nemzetközi szinten is tovább szeretnénk nőni, olyan országokba is belépünk, ahol tiszteletben kell tartanunk a helyi szabályzásokat."

Jelentős eltávolodás ez a Twitter tavalyi szerepvállalásától, ahol a már említett arab helyzetre ragálva még így jellemezte magát a vállalat: "a szólásszabadság pártjának legszabadabb oldalán állunk".

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.