Nyúlfarmokat megszégyenítő sebességgel szaporodó weboldalak, a populáció közel fele által használt e-mail, tovább növekvő közösségi média és megállíthatatlan közléskényszer: az internet 2011-es évének érdekesebb adatait dal helyett infografikában mondjuk el.
2011 sem volt épp unalmas év az internetes híreket nézve. Bár még mindig jelen vannak a levélszemetek és egyéb megtévesztő e-mailek, a legnagyobb spamküldőket sikerült lefülelni és elhallgattatni. A Facebookról is sokan azt állították, elérte a csúcsot és nem nőhet tovább, ennek ellenére közel negyedével többen használták 2011. szilveszterére, mint egy évvel korábban.

Az emberi közléskényszer továbbra is megállíthatatlan, szaporodnak a blogok, mikroblogok és a sokak által lenézett, mégis virágzó Twitter felhasználóiból is egyre több osztja meg egymással 140 karakteres okosságait.

A Royal Pingdom által több forrásból összegyűjtött adatokból szemezgetve állítottuk össze az alábbi infografikát, amely egy magyar mém szavaival élve jól szemlélteti: még ma is sokan "szállnak be az internetbe".


Miért fontos saját webes hírnevünk? [infografika]
Munkába állt az internetgeneráció [infografika]
Megosztó viselkedés: így lájkolunk [infografika]

Csuklóból hozta a Turing-tesztet az OpenAI egyik modellje

Állítólag ez az első eset, hogy gyakorlati bizonyítékot szolgáltatnak egy gép sikeres Turing-tesztjére, bár az intelligencia megfejtéséhez ettől még nem jutottunk sokkal közelebb.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.