Jóval elmarad a rivális processzorgyártó számaitól az AMD első negyedévi jelentése. Alig pár területen sikerült óvatos növekedést felmutatniuk, a profit pedig jobban megvizsgálva óriásit esett.
A processzorgyártó által jelentett első negyedéves forgalom 1,61 milliárd dollárnál állt meg, amely két százalékkal teljesíti túl a tavalyi Q1 eredményét. A profit viszont sokkal nagyobbat ugrott ugyanehhez az időszakhoz képest: az akkori 257 millió dollár helyett 510 millió marad a gyártó pénztárában. Ennek nagy része viszont nem a működés eredményességének köszönhető, hanem a félvezető Globalfoundries kiszervezéséből kinyert 492 millió dollárnak - így viszont már látható, hogy a "hagyományos úton" szerzett nyereség aggasztóan leapadt. Ha ezt összevetjük
az Intel nemrég bejelentett negyedéves szárnyalásával, még erősebb a kontraszt.
Nem rossz, de még nem jó ■ A friss eredmények nagyjából megegyeznek az elemzői elvárásokkal - igaz, ezek már eleve viszonylag alacsonyra lettek állítva. Főként a szerverpiacon veszít folyamatosan az AMD, ahol az Intel előbb a Nehalem, majd a Westmere technológiával gyakorlatilag kisöpörte őket a pályáról. Ennek folyományaképp a szerverek szegmensében mindössze 6,6 százalékos részesedést tudtak megtartani, és ez a folyamat csak a harmadik vagy negyedik negyedévben fordulhat meg.
Egyelőre ugyanis csak annyit tudni a Bulldozer néven fejlesztett, szerverekbe szánt új technológiáról, hogy "valamikor az év második felében" érkezik, így a következő negyedévre már előre óvatos visszaesést jósolt a vállalat közleménye.
Notebookokba kapaszkodva ■ Az egyetlen sikersztoriként a DirectX 11-képes grafikus maggal felturbózott, főként notebookokba szánt Brazos processzorokat tudta megemlíteni az AMD jelentése, a következő negyedévben pedig a notebookok mellett asztali gépekbe pozicionált Llano segíthet szinten tartani a vállalat pénzügyeit. A következő generációs, Fusion-alapú chipeket az előrejelzések szerint júniusban, a Tajpejben megrendezendő Computexen mutatják be.
A mára már teljesen beolvasztott grafikus részleg, azaz a korábbi ATI szinte fillérre a tavalyi szintet teljesítette forgalom terén, az Nvidiával folytatott árpingpong miatt viszont a profit itt is több mint felével csökkent.