Két nap, két nagy értékű felvásárlás a mérlege az IBM a hét második felében folytatott tevékenységének.
Miután a Hewlett-Packard bejelentette, hogy a PC-ket hanyagolva inkább szoftveres és szolgáltató nagyhatalom akar lenni, az IBM-nél begyújtották az utánégetőt, és az elmúlt két nap során két komoly üzleti szoftvereket fejlesztő cég felvásárlását is bejelentette.

Kémek az adattengerben Szerdán az angliai Cambridge-ben bejegyzett i2 analitikai szoftvercég akvizíciójáról adott hírt az informatikai óriásvállalat. Bár a konkrét összeget nem hozták nyilvánosságra, a szakértők félmilliárd dollár körülire becsülik az üzlet volumenét. Az i2 segítheti az IBM-et abban, hogy a manapság Big Data néven emlegetett, vállalatokon belül és kívül egyaránt keletkező információáradatot hatékony eszközökkel tudja értelmezhetővé és elemezhetővé konvertálni a cégek számára.

Az i2 rendőrségi és katonai szervek számára nyújt segítséget a titkosszolgálati és egyéb forrásokból érkező információk kezelésében. A cambridge-i fejlesztőcég a NATO 28 tagországából 25-tel áll kapcsolatban, amelyeknél a katonai hírszerzés adataiban az i2 hasonló mintázatok felismerésére kifejlesztett analitikai megoldása keresi az összefüggéseket.

Kockázatos műveletek Alig egy nappal az angol vállalat megvételét követően érkezett egy újabb akvizíciós hír. Eszerint a torontói Algorithmics is az IBM szárnyai alá kerül. A 387 millió dollárért megkötött felvásárlással pénzügyi fronton erősödik az amerikai óriás jelenléte. A kanadai cég ugyanis kockázatelemző megoldást kínál alapkezelők, bankok számára. A szoftver a hektikusan változó tőzsdei és devizaárfolyamok közepette próbálja reálisan felmérni a különböző üzleti döntések pénzügyi kockázatát.

Ez a terület azért is lehet fontos az IBM (és más nagy szállítók) számára, mert az egyre szigorúbb szabályozási feltételek és a folyamatosan bonyolódó informatikai megoldások miatt a pénzintézetek, biztosítók már nem tudják (akarják) házon belül tartani az IT fejlesztések minden elemét. Egy-egy ilyen részterület lefedésével praktikusabb és olcsóbb is külső szakértőt megbízni. Az IBM pedig nyilván szeretné, ha a jövőben minél több ilyen esetben az ő nevükhöz köthető megoldás lenne a befutó.

Felvásárlásokból gyúrt marketinges analitikai megoldást az IBM
Bele fogunk fulladni az adatok óceánjába?

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.