Az Apple részvényeinek piaci értéke a hétfői tőzsdei kereskedésben elérte a 623,5 milliárd dollárt, amivel túlszárnyalta az eddigi csúcstartó Microsoftot, amelyet a szoftveróriás még a technológiai papírok aranykorában, 1999-ben ért el.
Az Apple részvényeinek árfolyama hétfőn 2,6 százalékkal, 665,15 dollárra emelkedett. Az árfolyam elmúlt hónapban közel 9 százalékkal, 2012-ben pedig mintegy 64 százalékkal emelkedett; a Wall Street az új, nagyobb kijelzőjű iPhone szeptember 12-i bemutatásától további forgalomnövekedésére számít. 

A legújabb telefon mellett, amely a cég bevételének több mint felét adja, az elemzők és a piac arra is számít, hogy az Apple bemutatja a valószínűleg iPad mini névre hallgató, közel 8 hüvelykes képernyővel rendelkező, azaz az eddiginél kisebb tabletjét is. 

A Microsoft mindenesetre továbbra is megtartotta a legértékesebb vállalat címet, mivel az 1999-ben elért 621 milliárd dolláros érték az inflációval számolva meghaladja az Apple mostani értékét, kapitalizációja mostani áron 853,7 milliárd dollár lett volna.

 

Lesz elég alkatrész?  A Reuters által megszólaltatott elemzők szerint az új termékek piaci sikerének kulcstényezője lesz, hogy meg tudja-e oldani az Apple az eszközök alkatrészeinek ellátását, amivel korábban is meggyűlt már a bajuk. Emiatt egyelőre az is kérdéses, hogy az új iPhone és az iPad mini ténylegesen mikor lesz majd kapható a szeptember 12-i bemutatót követően.

Alma dióhéjban: az Apple pénzügyei [infografika]
Nagy szám! Rakétázik az Android, de a pénzt az Apple keresi
 

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.