Egyetlen év alatt a harmadikról az első pozícióba tornászta fel magát a cupertinói vállalat a félvezetőket felvásárló cég listáján. Az Apple felíveléséhez a HP gyengélkedése is kellett.
A világ vállalatai tavaly 302 milliárd dollárt költöttek félvezetők beszerzésére, amiből az Apple egymaga közel 17,3 milliárdot jegyzett - derült ki a Gartner friss elemzéséből. A vásárlói kör fragmentáltságát jól jelzi, hogy ezzel az 5,7 százalékos részesedéssel is a lista élén találta magát a cég. Az éves szinten a korábban reméltnél lényegesen kisebb mértékben, mindössze egy százalékot bővülő teljes piacon a cupertinói vállalat több mint harmadával költött többet félvezetőkre, mint egy évvel korábban,

A megnövekedett felvásárlási kedv mögött természetesen az iPhone és az iPad töretlen sikere áll, de a növekedésből szépen kivette a részét a MacBook Air termékcsalád is. A mobil eszközök uralmát jól jelzi, hogy a területen szintén agresszívan jelen lévő gyártók (Samsung, HTC) egyaránt messze átlag feletti arányban növelték kiadásaikat.

A félvezetőpiac legnagyobb vásárlói (forrás: Gartner)



Az időszak egyik legnagyobb vesztese a korábbi listavezető, a Hewlett-Packard lett. A HP egy éve még 17,6 milliárd dolláros költésével messze a többiek előtt járt, ám a 2011-ben produkált 16,6 milliárddal már csak a harmadik lehet. A vállalatnak láthatóan nem tett jót sem a saját gyártású táblagép, a TouchPad bukása, sem az, hogy sokáig nem tudták eldönteni, mit is akarnak kezdeni PC-s üzletágukkal.

Visszavettek az idei félvezetőeladási számokból

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.