Egy reprezentatív felmérés szerint az idei első negyedévben több androidos okostelefont adtak el, mint iPhone-t. Az előzés hátterében több tényező, például nagyon erős keresletélénkítő kampány áll.

Az NPD piackutató 150 ezer megkérdezettre épülő reprezentatív statisztikája szerint a Google Android szoftverével szerelt okostelefonok eladásai ugrásszerűen nőttek, és alig maradtak el a régóta piacvezető RIM mutatóitól.

Az Android az eddig szintén stabil pozícióban lévő iPhone-t taszította le a képzeletbeli dobogó második fokáról. Míg utóbbi nagyjából stabilan tartotta kábé 20 százalékos részesedését, a Google megoldása jelentősen erősödött. Fél év alatt az 5 százalék alatti szintről 30 százalék közelébe küzdötte fel magát.

Megnyomták | A változások mögött persze nem feltétlenül a Google termékének felsőbbrendűsége áll. Az egyre olcsóbbá váló okostelefonok piaca hasonló érzékenységgel reagál a különböző eladásösztönző akciókra, mint a hagyományos mobilpiac. Ebből a szempontból nagyon jót tett az Android népszerűségének, hogy az USA második szolgáltatója, a Verizon erős kampányt folytatott, melynek lényege az egyet fizet, kettőt kap mézesmadzag volt. Ez annyira bevált, hogy a Verizon alig maradt el eladásokban a piacvezető AT&T mögött.

A vesztes rendszerek között találjuk a Windows Mobile-t a maga 10 százalék körüli eredményével, illetve a HP által nemrégiben felvásárolt Palm webOS platformját, alig 2 százalékos részesedéssel.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.