A kormány elrendelte, hogy a közigazgatási szervezetek összes, 2008. január 1. és 2010. június 30. között aláírt informatikai szerződéseit felül kell vizsgálni, beleértve a nemzeti adatvagyon körébe tartozó adatnyilvántartások kapcsán magánvállalkozásokkal kötött szerződéseket is.
Jövő április végéig kell kivizsgálnia a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumnak a kormány és az egyes minisztériumok  felügyelete alá tartozó szervek informatikai állapotát egy friss kormányhatározat alapján. Az államra nézve hátrányos szerződéseket a tervek szerint felmondanák és helyettük új, értékarányos megállapodásokat kötnének. A kiemelt adatokat tartalmazó nyilvántartások kezelésére és üzemeltetésére magánvállalatokkal megkötött szerződések felbontására a nemzeti adatvagyon védelméről szóló törvényjavaslat alapján sort kell keríteni.

Kétséges finanszírozás Az NFM szerint a kormányzati informatika helyzetének konszolidálása azért szükséges, mert annak elmaradása már rövidtávon is finanszírozhatatlanná teszi a területet. Az állapotfelmérés alapján olyan intézkedéseket lehet hozni, amelyek megszüntetik a felesleges párhuzamosságokat, egységesítik az egymástól független alkalmazásokat, kihasználják a méretgazdaságossági előnyöket.

Egységesek lesznek a kormányzati informatikai fejlesztések
Használható e-ügyintézést ígérnek az informatikai stratégiában
Nyitrai Zsolt: őszre eldől a Nemzeti Digitális Közmű sorsa


A vizsgálatot követő konszolidáció, amely a telekommunikációs szolgáltatásokat is érinti, a szaktárca szerint alapvető változásokat fog eredményezni az üzemeltetés, a beszerzés és a fejlesztés területén. A minisztérium reményei szerint a konszolidációval csökkenthető lesz a bürokratizmus és egyszerűsödhetnek az eljárások, így- összességében olcsóbban és gyorsabban lehet a kormányzati informatikai feladatokat ellátni.

A kormányhatározat felhívja a nemzeti fejlesztési minisztert, hogy december 31-ig terjessze elő a kormány infokommunikációs stratégiáját. Információnk szerint akár már a jövő héten közzétehetik a 2014-ig szóló stratégia véglegesített változatát.

A magyarok fontosnak érzik a digitális képességeket, de sokaknak van mit tanulnia

Egy friss hazai reprezentatív felmérés szerint honfitársaink több mint fele érzi úgy, hogy digitális ismeretein lenne mit csiszolni.
 

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Mit tartogat a jövő ebben a rendkívül dinamikusan fejlődő környezetben?
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.