A Hewlett-Packard még 2008-ban vásárolta fel az igen komoly falatnak mutatkozó EDS-t, amely az üzleti folyamatok és az outsourcing megoldások területén erősített a HP portfolióját. Az összeolvadás utáni átszervezés hosszadalmas procedúra volt, melynek egyik lépcsőjeként tavaly az EDS-ből HP Enterprise Services lett.
Milliárdos váltás | Tom Iannotti, a cég alelnöke és egyben az üzletág vezetője elmondta, hogy mostanra nagyjából lezárultnak lehet tekinteni az EDS beolvasztását, és itt az ideje, hogy magasabb színvonalú, új generációs szolgáltatások bevezetésével a piacon egyedülálló megoldással tudják segíteni ügyfeleiket.
A növekedésre koncentráló új stratégia sikerességét a cég egymilliárd dolláros befektetéssel támogatja. Ennek keretében az Entrprise Services adatközpontjait, hálózatait, menedzsment platformjait, eszközeit és megoldásait is összevonják. A cél, hogy olyan, csúcsteljesítményű adatközpontokat hozzanak létre, amely kiemelkedő minőségű és automatizált megoldásokkal képes kiszolgálni az ügyfeleket.
Kellemetlen mellékhatások | A cégen belül vélelmezhetően sokan már most nagyon nem örülnek a bejelentésnek, hiszen maga a HP közölte, hogy az átszervezés és az automatizálás hatására az elkövetkező években 9000 állás veszti értelmét házon belül, azaz ennyi embertől lesz kénytelen megválni a vállalat.
Az egymilliárdos befektetéstől a folyamat lezárultával éves szinten nettó 500-700 ezer dollár körüli költségmegtakarítást tervez elérni a HP.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak