Az EDS felvásárlása után húsz hónapjába telt a HP-nak az új felállásnak megfelelően átalakítania szervezetét. A folyamatot egymilliárd dollárnyi fejlesztéssel, és - az automatizált folyamatoknak köszönhetően - néhány év alatt 9000 munkavállaló elküldésével koronázzák meg.

A Hewlett-Packard még 2008-ban vásárolta fel az igen komoly falatnak mutatkozó EDS-t, amely az üzleti folyamatok és az outsourcing megoldások területén erősített a HP portfolióját. Az összeolvadás utáni átszervezés hosszadalmas procedúra volt, melynek egyik lépcsőjeként tavaly az EDS-ből HP Enterprise Services lett.

Milliárdos váltás | Tom Iannotti, a cég alelnöke és egyben az üzletág vezetője elmondta, hogy mostanra nagyjából lezárultnak lehet tekinteni az EDS beolvasztását, és itt az ideje, hogy magasabb színvonalú, új generációs szolgáltatások bevezetésével a piacon egyedülálló megoldással tudják segíteni ügyfeleiket.

A növekedésre koncentráló új stratégia sikerességét a cég egymilliárd dolláros befektetéssel támogatja. Ennek keretében az Entrprise Services adatközpontjait, hálózatait, menedzsment platformjait, eszközeit és megoldásait is összevonják. A cél, hogy olyan, csúcsteljesítményű adatközpontokat hozzanak létre, amely kiemelkedő minőségű és automatizált megoldásokkal képes kiszolgálni az ügyfeleket.

Kellemetlen mellékhatások | A cégen belül vélelmezhetően sokan már most nagyon nem örülnek a bejelentésnek, hiszen maga a HP közölte, hogy az átszervezés és az automatizálás hatására az elkövetkező években 9000 állás veszti értelmét házon belül, azaz ennyi embertől lesz kénytelen megválni a vállalat.

Az egymilliárdos befektetéstől a folyamat lezárultával éves szinten nettó 500-700 ezer dollár körüli költségmegtakarítást tervez elérni a HP.

A magyarok fontosnak érzik a digitális képességeket, de sokaknak van mit tanulnia

Egy friss hazai reprezentatív felmérés szerint honfitársaink több mint fele érzi úgy, hogy digitális ismeretein lenne mit csiszolni.
 

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Mit tartogat a jövő ebben a rendkívül dinamikusan fejlődő környezetben?
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.