Az okostelefonos alkalmazások piaca 2011-ben már 3,8 milliárd dollárosra bővül. Ennek az Apple örülhet a legjobban, mivel az appokból származó bevételek háromnegyed része a kaliforniai cégnél landol.
A telefonra letölthető játékok, munkaeszközök és egyéb alkalmazások piaca az idén is robbanásszerűen növekszik. Az IHS iSuppli becslése szerint az okostelefonos appek idén már közel 4 milliárd dolláros üzletet jelentenek, csaknem megduplázva a tavalyi bevételeket. A növekedés üteme később sem lassul le jelentősen, hiszen három év múlva a piac mérete a 8 milliárd dollárt is jócskán meghaladhatja - állítja az észak-amerikai piackutató.

A mobilos appek úttörője, az Apple továbbra is toronymagasan vezet a versenytársak előtt. A vállalathoz folyik be az appek vásárlására költött összegek háromnegyede, ami akkor is meggyőző eredmény, ha éves növekedésének mértéke elmarad a piac egészének bővülésétől. Az Android által generált bevételek egyetlen év alatt megnégyszereződtek, amivel a Google rendszere az Apple után a második helyen tanyázik, de az iSuppli jóslata szerint így is "csak" 425 millió dollárt mutathat fel 2011 végére.

A felhasználói letöltések száma a bevételekkel arányosan növekszik. Valószínű, hogy az okostelefon-tulajdonosok idén több mint 18 milliárd letöltést kezdeményeznek majd, ami a tavalyi mennyiség duplája, és a 2009-es eredmény hatszorosa. Úgy tűnik tehát, a mobilos appek piaca továbbra is a startup vállalkozások ideális terepe lesz, és láthatunk még olyan sikertörténeteket, mint amilyen például az Angry Birds játékot fejlesztő Rovio Mobile-é.

BlackBerry World: Bing és Angry Birds
Magyar appkereső alkalmazás a Sanomától

A T-Mobile felmérése szerint a hazai okostelefon-felhasználók harmada egyáltalán nem használ alkalmazásboltokat, és nem telepít készülékére külső alkalmazásokat. A magyar vállalkozásoknál így is egyre több mobilos alkalmazás készül, itthon is kitört az aranyláz az alkalmazásfejlesztőknél és a tartalomgyártóknál. A témával kapcsolatban a Bitport összeállítása ezen az oldalon olvasható.

Már az emberek álmaiba is beszivárgott a mesterséges intelligencia

Tudtuk, hogy az MI az élet minden területén megjelenik, de így is elég vadul hangzik, ami az Amerisleep márciusi felmérésében olvasható.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.