A mikroblog-szolgáltató megvásárolta az elemző szoftvereket fejlesztő Smallthought Systems céget. Az akvizícióval valószínűleg a hirdetők magasabb színvonalú kiszolgálása a cél.

Mint ahogy az lassan már hagyománnyá válik, a Twitter is hivatalos blogján közölte a hírt, miszerint tulajdonosa lett a Smallthought Systems vállalatnak. Utóbbi két termékéről volt eddig ismert. A Dabble DB egy univerzális adatelemző és –megosztó alkalmazás, melyet a Twitter is használt házon belül a projektek követésére. A másik alkalmazás a Trendly, amely a Google Analytics adataiból készített trendekre fókuszáló, egyszerűsített jelentéseket. Azaz a töménytelen forgalmi adatból automatikusan kiszűrte a felhasználó számára fontos információkat. Az ügylet pénzügyi részleteit egyelőre nem hozták nyilvánosságra.

Most csak a Dabble DB oldalán olvasható az akvizíció híre, kiegészítve egy kérdés-válasz résszel a változásokkal kapcsolatban. Ezek lényege, hogy a meglévő ügyfelek továbbra is használhatják a terméket, de új felhasználókat már nem fogadnak. A Trendlynél mindössze egy egysoros üzenet jelzi, hogy jelenleg itt sem fogadnak új ügyfeleket.

Hogy miért kellett a Twitternek a Smallthought Systems (és különösen a fejlesztőcsapat szakemberei), azt nem nehéz megtippelni. Minthogy tavasszal bejelentette a cég, hogy szponzorált csiripekkel próbálkozik pénzt keresni, és lassan, de biztosan építi fel hirdetési megoldásait, egyértelmű, hogy a hirdetőpartnereket szeretnének komoly, stabil és használható analitikai megoldással segíteni. Valószínű, hogy rövid időn belül elő is állnak valamivel, amiben már az új munkatársak közreműködése is tetten érhető lesz.

Már az emberek álmaiba is beszivárgott a mesterséges intelligencia

Tudtuk, hogy az MI az élet minden területén megjelenik, de így is elég vadul hangzik, ami az Amerisleep márciusi felmérésében olvasható.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.