Az OECD adatai alapján az Egyesült Államok lényegesen rosszabb pozícióba került az internetelérés átlagos ára és gyorsasága tekintetében az utóbbi években. Az egykor dobogós USA ma már csak a 15. helyen van. Magyarország viszont bent van a legjobb 12-ben.

A Bloomberg a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) azon listájára hivatkozva közölte a hírt, amely az országokban elérhető internet-szolgáltatások ára és sebessége alapján rangsorolja a nemzeteket. A tíz évvel ezelőtt még harmadik helyen lévő USA mellett alaposan elment jó pár ország, hiszen a mostani rangsorban már csak a 15. pozíciót foglalja el.

Az amerikai gazdasági hírügynökség anyagában többek között Magyarországot is konkrétan megemlítik, mint egyikét azoknak az országoknak, ahol olcsóbban, gyorsabban lehet netezni.

Az amerikai NDK | Amerikában ugyanakkor azonnal felmerült a sürgető igény arra, hogy ezen a trenden változtassanak. Az adatokra reagálva a Szövetségi Telekommunikációs Bizottság (FCC) elnöke, Julius Genachowski megemlítette, hogy valóban nem engedheti meg magának az USA, hogy karba tett kézzel nézze, ahogy más országokban gőzerővel fejlesztik a rendszereket.

Ennek megfelelően egy 16 milliárd dollárnyi fejlesztési tervvel állt elő, amely elsősorban a sávszélesség növelésére, továbbá a vezeték nélküli hálózatok kiterjesztésére koncentrálna. A Nemzeti Szélessáv Program célja az, hogy 100 millió amerikai otthonba jutassanak olyan minőségű elérést, amellyel Portugália és Japán már ma is rendelkezik.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.