A Bloomberg a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) azon listájára hivatkozva közölte a hírt, amely az országokban elérhető internet-szolgáltatások ára és sebessége alapján rangsorolja a nemzeteket. A tíz évvel ezelőtt még harmadik helyen lévő USA mellett alaposan elment jó pár ország, hiszen a mostani rangsorban már csak a 15. pozíciót foglalja el.
Az amerikai gazdasági hírügynökség anyagában többek között Magyarországot is konkrétan megemlítik, mint egyikét azoknak az országoknak, ahol olcsóbban, gyorsabban lehet netezni.
Az amerikai NDK | Amerikában ugyanakkor azonnal felmerült a sürgető igény arra, hogy ezen a trenden változtassanak. Az adatokra reagálva a Szövetségi Telekommunikációs Bizottság (FCC) elnöke, Julius Genachowski megemlítette, hogy valóban nem engedheti meg magának az USA, hogy karba tett kézzel nézze, ahogy más országokban gőzerővel fejlesztik a rendszereket.
Ennek megfelelően egy 16 milliárd dollárnyi fejlesztési tervvel állt elő, amely elsősorban a sávszélesség növelésére, továbbá a vezeték nélküli hálózatok kiterjesztésére koncentrálna. A Nemzeti Szélessáv Program célja az, hogy 100 millió amerikai otthonba jutassanak olyan minőségű elérést, amellyel Portugália és Japán már ma is rendelkezik.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak