A korábbi értesülésekkel szemben az Amazon csak néhány dolláros veszteséggel árulja az új Fire tabletet, ami a kapcsolódó szolgáltatások értékesítésével könnyen fordulhat nyereségbe.
Az Amazon Kindle Fire különböző komponensei jelenleg 191,65 dollárba kerülnek, az eszköz legdrágább összetevője a 87 dolláros érintőképernyő. Az új táblagép ára így a gyártási költségekkel együtt is csak 209,63 dollárra rúg - állítja az iSuppli piackutató.

Ez azt jelenti, hogy tévesnek bizonyultak az elemzők korábbi, 50 dolláros veszteségről szóló találgatásai, a tabletekhez kapcsolódó szolgáltatások minimálisan elvárható értékesítéséből pedig összességében már 10 dollár körüli nyereségre számíthat a gyártó.

A marginális profit temészetesen még kevés lenne az üdvösséghez, de úgy tűnik, hogy az Amazon táblája az első akadályt sikeresen veszi. Innentől minden a "borotvapenge-modellnek" nevezett startégián múlik: ahogy a gyártók magukon a borotvákon veszteséget, az utólag eladott pengéken pedig sokszoros nyereséget termelnek, úgy a Fire tabletek első sorozata is az e-kereskedelmi csatornákon keresztül generálja majd a nagy bevételt - legalábbis az Amazon tervei szerint.

PlayBook Amazon-módra
Az Kindle Fire az iSuppli szerint sok dizájnelem és alkatrész tekintetében hasonlít a Research In Motion (RIM) Blackberry PlayBook tabletjére. Az Amazon táblagépe a tajvani Quanta Computernél, a világ legnagyob szerződéses PC-gyártójánál készül, aki mellesleg a PlayBookot is gyártja. A RIM tabletjének sikertelensége miatt a Quantánál utóbb nem csak gyártókapacitás szabadult fel, de az Amazonnak jól jöhet a hasonló eszközök előállítása során szerzett szakértelem is.
Az iSuppli szerint a Kindle Fire elsősorban a kézzel fogható árucikkek forgalmát hivatott felpörgetni, amire a vele járó kedvezmények is jó alapot teremtenek. Az e-könyvek vagy zenei albumok promócója helyett a Kindle Fire az első nagyszabású kísérlet a digitális tartalom és a hagyományos kiskereskedelmi tevékenység összekapcsolására, ami jelenleg is a vállalat bevételeinek legnagyobb részét adja. Arra ugyanis még nem akadt példa, hogy egy viszonteladó olyan (tábla)géppel állt volna elő, amelyet speciálisan saját portékájának népszerűsítésére tervezett.

Mint a cukrot Az iSuppli egy másik elemzésében az első Kindle könyvolvasó piacra dobását idézi, amelyből az Amazon képtelen volt eleget gyártani, hogy kielégítse a vásárlók rohamát. Az eszközöket egy héten belül elkapkodták, a hiány pedig egyértelműen késleltette a gyors adaptációt. A Fire tablet esetében intő jel lehet, hogy a felhasznált technológiák már másfél éve jelen vannak a piacon, így az ellátási lánc biztosítása is nehezebb feladat - különösen egy olyan táblagép esetében, amely sok elemző szerint egyből a tabletpiac második helyére rakétázhat.

Az Amazon a Palm megvételén gondolkozik
Kindle Fire: iPad-gyilkos negyvenkétezer forintért az Amazontól

Lehet, hogy a 10 hüvelykes Kindle Fire modell is azért érkezik csak jövőre, a második hullámban, mert az Apple minden forrást kimerített az iPad-hez kapcsolódó előrendelésekkel. Mindenesetre a 199 dolláros táblagépek iránt akkora érdeklődés várható, amit már a 7 hüvelykes méretben sem lesz könnyű kielégíteni. A tablet bemutatóján az Amazon vezérigazgatója csak annyit közölt, hogy több millió darab tabletet gyártanak majd a november közepére tervezett kilövésig, de az előrendelésekkel jó lesz igyekezni. Ebben az esetben valószínű, hogy tényleg jó tanácsról, sem pedig telemarketinges sóderről van szó.

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.